Grubson i Dżawor w hołdzie ks. Twardowskiemu – teledysk

0

Od 14.04 na MaxFloRecTV dostępny jest „Angelofon”, czyli wspólny singiel Grubsona i Dżawora. Połączeniu rocka i hip-hopu towarzyszy teledysk. Wszystko w ramach upamiętnienia 100-lecia urodzin i 10-lecia śmierci wybitnego polskiego poety, ks. Jana Twardowskiego.

Promując swój najnowszy krążek, „Holizm”, Grubson zapraszał na „kolejny level”. Podkreślał, że jako artysta daleki jest od zamykania się na jeden rodzaj muzyki. Jego współpraca z Krzysztofem „Dżaworem” Jaworskim – wybitnym polskim gitarzystą, autorem tekstów, kompozytorem i producent muzycznym – jest tego kolejnym przykładem. Artyści dwóch różnych pokoleń nagrali wspólnie „Angelofon”, utwór inspirowany twórczością ks. Jana Twardowskiego.

Nigdy wcześniej nie śpiewałem czyjegoś tekstu. To pierwsza tego typu akcja. Słowa do „Angelofonu” napisał Marek Markiewicz. W inteligenty sposób nawiązał do wierszy ks. Twardowskiego – mówi Grubson. – Zaśpiewać poezję to wyzwanie. Lubię sięgać po nowe i chciałem w ten sposób sprawdzić sam siebie – tłumaczy swój udział w projekcie.

Za muzykę w utworze odpowiada sam Grubson. Na gitarze popisowo zagrał Dżawor. Wideoklip to dzieło Marcina Jansa (scenariusz i reżyseria) oraz Krzysztofa Michalczewskiego (zdjęcia i montaż). Na ekranie pojawiają się: Grubson, Dżawor, Sebastian Badurek, Liza Skowrońska, Radosław Zalewski, a także tancerze: Klaudia Janicka, Łukasz Lewandowski i Ela Wilczyńska.

„Angelofon” jest jednym z pięciu utworów, które jeszcze wiosną tego roku znajdą się na płycie „Tribute to ks. Twardowski”. Album ukaże się nakładem Narodowego Centrum Kultury.

„Tribute to ks. Twardowski” to pomysł redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, Bogusława Chraboty i Krzysztofa „Dżawora” Jaworskiego, lidera zespołu Harlem. Do udziału w projekcie jako wykonawców pozostałych piosenek zaproszono: Marka Piekarczyka (TSA), Kubę Sienkiewicza (Elektryczne Gitary), Adama Nowaka (Raz Dwa Trzy) i Adama Wolskiego (Golden Life). Teksty utworów zgodzili się napisać znani i cenieni: Bogdan Loebl (poeta, powieściopisarz, autor tekstów największych przebojów zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy), Jerzy Dębina (aktor, poeta, animator kultury i przyjaciel ks. Twardowskiego) oraz Violetta Ozminkowski-Daukszewicz (pisarka i dziennikarka).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments