Hip Hop Kemp 2016 – kolejne ogłoszenia, polski akcent

0

Ostatni piątek marca przynosi nam drugą falę artystów Hip Hop Kemp 2016!

Line-up’owych zgadywanek ciąg dalszy – najtłustsza ksywa dzisiejszej paczki zostaje „utajona” aż do końca tegorocznych ogłoszeń. Tym razem mamy do czynienia z niesamowicie utalentowanym młodzianem wprost ze słonecznej Kalifornii. Jego muzyczny mentor miał okazję pojawić się już nie raz w Hradcu, więc _-_-_-O powinien się czuć na Kempie jak w domu!

Tradycyjnie wzmocniona została też polska reprezentacja na najbliższy Kemp! Do programu wskakuje Oxon/Revo – wybuchowa mieszanka dwóch południowych stylów, która rozgrzeje kempowe hangary do czerwoności! Kanonady rymów, nieoczekiwane zmiany tempa, podśpiewywanie i żartobliwe podejście do życia to mieszanka, która zaraża wszystkich naokoło dobrą i pozytywną energią. Oxon i Revo rozumieją się bez słów, a wraz z DJ-em Smutkiem stanowią zespół, który rozrusza nawet najbardziej skostniałe towarzystwo. Ci zyskujący coraz większą renomę w podziemiu gracze są warci obserwowania, co z pewnością udowodnią na scenie w Hradec, grając m.in. utwory z ostatniej płyty Oxona – „Supermoce”.

W piątkowej odsłonie nie zabrakło także graczy z innych zakątków Europy: na HHK pojawi się angielski raper Jehst, reprezentant niemiec Lakmann i przedstawiciele Słowacji z grupy H16.

15. edycja festiwalu Hip Hop Kemp pomiędzy 18 a 20 sierpnia 2016 przyciągnie do Hradec Králové kilkadziesiąt tysięcy uczestników głodnych muzycznych wrażeń, rapowych koncertów i kempowej atmosfery. Tutejsza scena główna od lat zachęca najgorętszymi nazwiskami rap biznesu zza oceanu. Podczas poprzednich edycji na czeskiej scenie pojawili się m.in. Kendrick Lamar, Mobb Depp, Mos Def, Ghostface Killah, Macklemore czy Method Man, nie brakuje także reprezentantów polskiej sceny hiphopowej. Nocami, gdy spragnieni dalszych wrażeń festiwalowicze rozchodzą się do imprezowych bunkrów, swoje sety serwują dla nich najbardziej vibe’owi DJ’e tej planety.

Ale Hip Hop Kemp uzyskał legendarny status nie tylko dzięki corocznym koncertom największych artystów rapowego świata, ale także niespotykanej nigdzie indziej atmosferze wielkiego święta czarnej muzyki. W żadnym innym miejscu nie spotyka się tyle osób zainteresowanych sztuką i kulturą hip-hop; od raperów i producentów, przez tancerzy, aż po artystów graffiti i sportowców. Pomiędzy koncertami czas umila uczestnikom masa klasycznych kempowych atrakcji, takich jak zapasy w czekoladzie, zawody taneczne czy freestyle’owa Bitwa o Kemping, kąpiele w pobliskim jeziorku i niezastąpione czeskie jedzenie.

Trzydniowe karnety, zapewniające także darmowy wstęp na środowy warm-up (17 sierpnia), znajdziecie w polskiej przedsprzedaży na www.joyStore.pl/hhk

LINE-UP HIP HOP KEMP 2016:

________ _____ _ ___ ____ ________S /USA/
_-_-_-O /USA/
MAŁPA & LIVEBAND /PL/
OXON / REVO /PL/
H16 /SK/
SMACK /CZ/
AUDIO88 & YASSIN /D/
JEHST /UK/
LAKMANN /D/

hhk-oxonrevo

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments