Kraków stolicą breakdance – Red Bull BC One Poland Cypher i Style Season Hip Hop Festival

0
Victor Montalvo z USA i Alexander (Bruce Wszechmogący) Ponevezhskiy z Portugalii podczas światowego finału Red Bull BC One w Rzymie, 14.11.2015

17 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie odbędą się polskie eliminacje do prestiżowych globalnych zawodów brakdanceowych – Red Bull BC One. Dzień wcześniej zaś w Forum Przestrzenie odbędzie się Style Season Jam, który będzie ostatnią szansą do zakwalifikowania się do polskich eliminacji Red Bull BC One.

Po 5 latach, do Polski powróciły jedne z najważniejszych zawodów w świecie b-boyingu – Red Bull BC One, ukazujące najlepszych indywidualnie tancerzy. W rywalizacji udział weźmie top 7 polskich tancerzy. Dołączy do nich jedna osoba – cypher king z imprezy Style Season, która odbędzie się dzień wcześniej, oraz osiem osób zakwalifikowanych z eliminacji, które odbędą się przed turniejem głównym.

Top 7 Red Bull BC One Poland Cypher to zdecydowana czołówka polskiej sceny breakingowej. Pierwszą pozycję na liście zajmuje oczywiście Bboy Thomaz, który w zeszłym roku otrzymał dziką kartę bezpośrednio na finały Red Bull BC One w Rzymie. W tym roku kontynuuje dobrą passę i jednym z jego głównych celów jest powrót na scenę globalnego finału. Dwóch reprezentantów w rozstawionej siódemce ma ekipa Cats Claw. Od kilku lat to czołowe crew w Polsce, które ma w swoich szeregach wielu tancerzy na najwyższym poziomie. W finałowych rundach Red Bull BC One Poland Cypher w barwach Cats Claw wystąpią Gieras i Modest. Bardzo mocną pozycją w Top 7 jest Bgirl Paulina z ekipy Breaknuts. Scena Bgirls ma się w Polsce świetnie i udział Pauliny w polskich eliminacjach Red Bull BC One jest w pełni zasłużona. Numer pięć to reprezentant Warszawy – Bboy Pirat, który prezentuje unikalny i niepowtarzalny styl, mocny zarówno w kołach, jak i na scenach prestiżowych turniejów. Mocną pozycją w top 7 jest również Huher – ikona polskiej sceny breakingu już od ponad dekady. Na przestrzeni ostatnich 15 lat regularnie udowadnia swoją pozycję i nie ustępuje miejsca młodszym topowym Bboys. Listę zamyka Bboy Skank z ekip Kingz of Warsaw i Polskee Flavour. Jego najmocniejsza broń to unikalny dynamiczny footwork i go downs, którymi potrafi sprawić kłopot swoim rywalom. Udowadniał to nie raz, wygrywając duże eventy w całej Europie.

Umiejętności uczestników Red Bull BC One Poland Cypher oceniać będzie jury w składzie: Bboy Menno z Holandii – reprezentant Hustle Kidz oraz BC One All Stars; Freeze ze Szwecji – legenda europejskiego Breakingu z ponad 30 letnim stażem oraz Polak Kleju z ekipy Polskee Flavour.

Tancerzy do rywalizacji podczas Style Season Jam i Red Bull BC One zagrzewać będą: Lean Rock z Los Angeles, który po raz pierwszy wystąpi w Polsce; Plash – reprezentant Krakowa i zdecydowany nr 1 wsród break DJ’s w naszym kraju; Smirnoff z Rosji i FLUE Band! Podczas chwili wytchnienia od rywalizacji uczestnicy będą mogli podziwiać specjalne show przygotowane przez Tempsa i Kaczorexa, którzy zaprezentują popping na światowym poziomie.

Miejsce tegorocznych, polskich eliminacji Red Bull BC One nie jest przypadkowe. Zwycięzca poleci do Nagoji w Japonii, gdzie w tzw. Last Chance Cypher zmierzy się z b-boyami wyłonionymi w eliminacjach w innych krajach. Będą oni walczyć o ostatnie miejsce w globalnym finale zawodów Red Bull BC One. Zwycięzca Last Chance Cypher dołączy do elitarnego grona 15 uczestników finału, którzy na podstawie rocznych osiągnięć zostaną wyłonieni do udziału w zawodach.

16.04.2016
Style Season Hip Hop Festival

Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków
Zagrają: Dj Lean Rock, Dj Plash, Dj Smirnoff, FLUE Band
Start: 18:00

17.04.2016
Red Bull BC One Poland Cypher

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”, ul. Marii Konopnickiej 26, Kraków
Zagrają: Dj Lean Rock, Dj Plash
Special Showcase: Te-tris, Temps & Kaczorex
Start: 13:00

Wstęp dla publiczności darmowy. Liczba miejsc ograniczona.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments