Onyx na Polish Hip-Hop TV Festival w Płocku

0

Do grona wykonawców IV edycji Polish Hip-Hop TV Festival dołącza legendarny nowojorski zespół Onyx, znany z energetycznych koncertów i świetnego kontaktu z publicznością.

Onyx to legendarna, nowojorska grupa hip-hopowa pochodząca z Queens, której obecny skład to Fredo Starr oraz Sticky Fingaz.

Zasłynęli już w 1993 roku albumem „Bacdafucup” wydanym przez wytwórnię Def Jam. Płyta była promowana singlem „Slam”, który zadebiutował na 5 miejscu listy przebojów roku, a sam krążek sprzedał się w nakładzie blisko 2 milionów.

Zespół wydał także takie albumy jak: „All We Got Iz Us” (1995), „Shut 'Em Down” (1998), „Badafucup Part II” (2002) oraz „Triggernometry” (2003).

Po 11 latach przerwy (2014) Onyx powrócił z długogrającym albumem „Wakedafucup”.

“Wakedafucup” powstał w kolaboracji z tegorocznymi headlinerami Polish Hip-Hop TV Festival – grupą Snowgoons. Album uzyskał bardzo pochlebne recenzje od „The Source” i „XXL Magazine”, z czego ten drugi określił go mianem jednej z najlepszych produkcji hip-hopowych w całym 2014 roku.

Raperzy współpracowali dotąd z takimi artystami jak m.in: DMX, Reakwon, Method Man, Big Pun czy nieznanym jeszcze wtedy 50 Centem (w późniejszych latach doszło między nimi do beefu).

Muzyka legendarnego Onyx to nic innego jak spora dawka hardcor rapu z ogromną dawką energii.

„Jesteśmy przekonani, że Fredo Starr oraz Sticky Fingaz sprawią, że ich koncert na Polish Hip-Hop TV Festival zapadnie wszystkim na bardzo długo w pamięci. My nie możemy się już doczekać spotkania z tą kultową rapową formacją.” – informują organizatorzy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments