PRO8L3M „2040” – teledysk, zapowiedź albumu

0

PRO8L3M powraca z nowym, długo wyczekiwanym materiałem. Po przerwie duet zapowiada premierę swojego debiutanckiego albumu i prezentuje pierwszy singiel – “2040”.

“2040” to niepokojąca wizja przyszłości. Świata, w którym współczesne obawy zamieniają się w realne, codzienne problemy. Bezkompromisowa liryka Oskara pełna abstrakcyjnych a jednocześnie zaskakująco bliskich obrazów, uzupełniona jest przez futurystyczny, oparty na analogowych brzmieniach bit Steeza.

Klip do “2040” to rozwinięcie cyberpunkowych inspiracji singla i estetyki nadchodzącego albumu oraz przede wszystkim – hołd dla kultowych japońskich produkcji anime, takich jak ‘Akira’, ‘Cowboy Beebop’, ‘Neo Tokyo’ czy ‘Ghost In The Shell’. Pozornie przerysowany futuryzm obrazów, które w tamtych czasach ilustrowały abstrakcyjne wizje przyszłości, dziś zaskakuje swoją siłą – wizje te jedynie zyskały na aktualności. ‘2040’ zderza niegdyś odległe wyobrażenia przeszłości, z niezwykle bliskim ich spełnienia scenariuszem.

Nadchodzący album duetu PRO8L3M brzmieniowo odcina się̨ od mixtape Art Brut i sentymentalnych inspiracji. Artyści planują zaserwować słuchaczowi podróż w przyszłość. Zagrożeniom c y b e r p r z e s t r z e n i, wszechobecnej inwigilacji i dehumanizacji człowieka przeciwstawione są retrospektywne historie pełne charakterystycznego dla Oskara poczucia humoru. Całości dopełnia retrofuturystyczna oprawa muzyczna, brzmieniowo i aranżacyjnie wykraczająca daleko poza ramy hip-hopu. PRO8L3M to zespół, który z każdym nowym materiałem zaskakuje – długo wyczekiwany debiut nie będzie wyjątkiem. Premiera w czerwcu.

Klip “2040”:

Singiel “2040” jest już dostępny na wybranych platformach cyfrowych i streamingowych: Spotify, Tidal, Google Play, Deezer oraz wkrótce na iTunes.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments