Schoolboy Q zagra w Polsce!

0
ScHoolboy Q.

ScHoolboyQ po raz pierwszy w Polsce! Pierwsza liga amerykańskiego rapu na Orange Warsaw Festival!

Swój pierwszy wers napisał w wieku 16 lat. Kiedy miał 21 na serio związał się z muzyką, a dziś, jako 29-latek Schoolboy Q jest w czołówce amerykańskich raperów. Pochodzi z Los Angeles i to z tym miastem związał swoją artystyczną drogę. W 2006 roku podpisał kontrakt z wytwórnią TDE, i dziś obok Kendricka Lamara jest największą gwiazdą tego labelu. Razem z innymi raperami nagrywającymi pod tym szyldem – Jay Rockiem, Ab-Soulem i wspomnianym Lamarem tworzy formację Black Hippy, której ewentualny debiutancki album jest jedną z najbardziej oczekiwanych płyt amerykańskiego hip-hopu. Kiedy się ukaże? Nie wiadomo, na razie wspomina się o 2017 roku. Zatem warto skupić się na solowych pozycjach w katalogu Schoolboy Q. Zaczął od dwóch mixtape-ów: „ScHoolboy Turned Hustla” oraz „Gangsta & Soul”, wydanych odpowiednio w 2008 i 2009 roku. Nagrywki przygotowały grunt pod albumowy debiut zatytułowany „Setbacks”, na którym raper pokazał już pełnię swoich możliwości. Jednak za jego pełnoprawne wejście do gry uznaje się album „Oxymoron”, z lutego 2014. To jego trzecia płyta studyjna, ale pierwsza wydana w szerokiej, a nie tylko cyfrowej dystrybucji. Album zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiego Billboardu, co nie udało się nawet „Good Kid, M.A.A.D. City”. Zresztą Lamar był jednym z kluczowych gości na tej płycie, obok Pharrella Williamsa, Tyler, The Creator czy Reakowon. „Oxymoron” to doskonała płyta, jedna z najciekawszych pozycji swojego gatunku w ostatnich latach. Wreszcie polska publiczność będzie miała okazję, by usłyszeć jej autora na żywo.

Orange Warsaw Festival 2016 odbędzie się w dniach 3-4 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Festiwal potrwa 2 dni, a na dwóch scenach wystąpią m.in. Lana Del Rey, Skrillex, Die Antwoord, Editors, Skunk Anansie, Tom Odell, MØ, Daughter, XXANAXX czy Julia Marcell.

Dwudniowe karnety są dostępne w sprzedaży w cenach 379 PLN (dla klientów Orange 322 PLN), a bilety jednodniowe w cenie 219 PLN (dla klientów Orange 186 PLN). 23 maja cena karnetów wzrośnie do 399 PLN (dla klientów Orange 339 PLN) a cena biletów jednodniowych wzrośnie do 239 PLN (dla klientów Orange 203 PLN) i tak pozostanie już do drugiego dnia festiwalu – 4 czerwca.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments