Strefa hip-hopowych atrakcji na Warsaw Challenge 2016

0

Tegoroczna edycja Warsaw Challenge, największej imprezy breakdance w Polsce, to prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników hip-hopu, ale także pasjonatów tańca i muzyki w najlepszym wydaniu. Obok tradycyjnej rywalizacji najbardziej znanych światowych B-boyów oraz koncertów czołowych gwiazd rapu z Polski i z USA, organizatorzy przygotowali także specjalną strefę z dodatkowymi atrakcjami. Już 7 i 8 maja na Placu Defilad czekają m.in. warsztaty taneczne i muzyczne, ścianka graffiti, pokazy parkouru oraz strefa gastronomiczna z food truckami.

Dzięki dogodnej lokalizacji na Placu Defilad, Warsaw Challenge zyskało więcej przestrzeni, którą organizatorzy, czyli Miasto Stołeczne Warszawa, postanowili wykorzystać na dodatkowe atrakcje dla uczestników imprezy. W tym roku poza główną strefą koncertową, uczestnicy znajdą także specjalne strefy z dodatkowymi animacjami, związanymi z kulturą hip-hopową.

Z hip-hopem wiąże się wiele dyscyplin sportowych. Dlatego też podczas Warsaw Challenge 2016 nie zabraknie strefy przeznaczonej dla fanów parkouru – niezwykle wymagającej dyscypliny sportu, polegającej na efektownym pokonywaniu miejskich przeszkód. Z kolei miłośnicy tańca będą mogli poznać podstawy b-boyingu, lockingu czy poppingu, a także udoskonalić nabyte wcześniej umiejętności podczas warsztatów tanecznych prowadzonych przez zawodowców. Breakdance to doskonała zabawa dla młodzieży, ale dorośli również nie pożałują, próbując wykonać toprocki, dropy czy footworki. W ramach atrakcji organizatorzy przewidują także warsztaty muzyczne z beatboxu i DJ-ingu oraz pokazy skateboardingowe.

W sobotę i niedzielę amatorzy street-artu będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach graffiti. Na specjalnie przygotowanej ściance profesjonaliści wtajemniczą uczestników imprezy w tajniki sztuki ulicy, aby mogli następnie stworzyć własne prace. Profesjonalne dzieła graffiti to bardzo efektowna forma sztuki, która doczekała się wernisaży w najbardziej znanych galeriach świata. Dlatego warto na żywo zapoznać się z efektami pracy profesjonalnych grafficiarzy, którzy odwiedzą w tym roku Warsaw Challenge.

Na Warsaw Challenge 2016 pojawią się również znane hip-hopowe marki. Na terenie strefy z atrakcjami będzie można znaleźć namioty, w których uczestnicy zaopatrzą się w nową koszulkę, bluzę czy czapkę. Podczas wydarzenia nie zabraknie również strefy gastronomicznej z popularnymi food truckami.

Warsztaty zaplanowane podczas Warsaw Challenge 2016 zlokalizowane zostały w namiocie warsztatowo-animacyjnym. Pokazy parkouru i skateboardingu odbędą się w specjalnie przygotowanych przestrzeniach, stanowiących cześć strefy z atrakcjami. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szczegółowy plan warsztatów na Warsaw Challenge 2016:

Sobota, 7 maja:
13:00-14:00 Warsztaty Graffiti
14:00-15:00 Warsztaty Breakdance – Paweł „Lil King” Marczuk 
15:00-16:00 Warsztaty z DJ-ingu – Grzegorz Kostek
16:00-17:00 Warsztaty z Lockingu – Jarek” Edwin” Siwek (Warszawski Funk)
17:00-18:00 Warsztaty z Beatboxu –  Dharni 
19:00-20:00 Hip-hop Jam

Niedziela, 8 maja:
13:00-14:00 Warsztaty Breakdance – Igor „Soldier” Babulewski
14:00-15:00 Warsztaty Graffiti – Odys „Brobtroter” Marczuk
15:00-16:00 Warsztaty z Poppingu – Đo Hoang Viet „Shiney” (Warszawski Funk)
17:00-18:00 Warsztaty z Hip-Hopu – Łukasz „Knopek” Konopka
18:00-19:00 Warsztaty z Hip-Hop Choreo – Michał „Kazik” Kazimierczuk
19:00-20:00 Cypher

Warsaw Challenge 2016 odbędzie się 7 i 8 maja br. na Placu Defilad w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. Wstęp jest wolny.

Dodatkowe informacji o wydarzeniu oraz pełny line-up znajdują się na stronie www.WarsawChallenge.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments