Thomaz zwycięzcą Red Bull BC One Poland Cypher – video z walki finałowej

0

17 kwietnia w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie odbyły się polskie eliminacje do prestiżowych, globalnych zawodów brakdanceowych – Red Bull BC One. W finalnym pojedynku zmierzyło się 16 najlepszych bboyów, ale zwycięzcą został Thomaz.

Po 5 latach, do Polski powróciły jedne z najważniejszych zawodów w świecie b-boyingu – Red Bull BC One, ukazujące najlepszych indywidualnie tancerzy. W finalnej rywalizacji udział wzięło TOP7 polskich tancerzy: Thomaz, Gieras, Modest, Paulina, Pirat, Huher, Skank. Dołączył do nich Kostek, który najlepiej zaprezentował się dzień wcześniej na Style Season Jam, oraz osiem osób zakwalifikowanych z eliminacji odbywających się przed finałem głównym, a w których udział brało ponad 100 osób! Listę finalistów zamknęli zatem: Alex, Arczek, Nikita, Stazy, Brzoza, Bartek, Zawisza, Adamski.

Walka była zacięta. Każdy z zawodników starał się ukazać umiejętności na najwyższym poziomie. Miłym zaskoczeniem byli młodsi bboy’e, którzy rywalizowali jak równy z równym w walce z zaproszonymi zawodnikami do finalnej szesnastki. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Bboy Alex oraz  Bboy Arczek. Natomiast Bboy Brzoza udowodnił swoją dyspozycyjność zachodząc aż do ćwierćfinału zawodów, uznając wyższość swojego przeciwnika. Innym miłym zaskoczeniem imprezy była wysoka forma Nikity i Bartka z ekipy Crate of Wax, którzy spotkali się ostatecznie w półfinale. Wygrał go Bartek, który stoczył zaciętą walkę finałową z zeszłorocznym uczestnikiem globalnych finałów Red Bull BC One w Rzymie – Thomazem.

Bboy z warszawskiej ekipy Rockafellaz udowodnił że również w tym roku gotowy jest do walki na międzynarodowym poziomie. To on poleci on do Nagoji w Japonii, gdzie w tzw. Last Chance Cypher zmierzy się z b-boyami wyłonionymi w eliminacjach w innych krajach. Będą oni walczyć o ostatnie miejsce w globalnym finale zawodów Red Bull BC One. Zwycięzca Last Chance Cypher dołączy do elitarnego grona 15 uczestników finału, którzy na podstawie rocznych osiągnięć zostaną wyłonieni do udziału w zawodach.

Wygrywając Red Bull BC One Poland Cypher Thomaz zdobył drugą szansę walki w globalnym finale. Jako jedyny Polak otrzymał dziką kartę do udziału w ubiegłorocznym finale w Rzymie. To wyróżnienie zmotywowało Thomaza do jeszcze intensywniejszych treningów – Byłem zaskoczony, zupełnie nie spodziewałem się takiego zaproszenia. Ale wiadomość ta sprawiła, że miałem więcej motywacji do trenowania. Na drugi dzień po tej informacji zacząłem trenować więcej i dłużej, praktycznie codziennie – komentował wówczas Thomaz. W zeszłym roku nie udało mu się sięgnąć po zwycięstwo. Jak widać nie zniechęcił się i postanowił ponownie zwalczyć o miano najlepszego na świecie bboya. Thomaz tańczy od 2003 roku, a w międzyczasie zjeździł cały świat w poszukiwaniu inspiracji. Jego styl jest wyrazisty, odróżniający go od innych tancerzy. Występuje również w przedstawieniach teatralnych oraz zajmuje się muzyką – jest didżejem i producentem muzycznym.

Umiejętności uczestników Red Bull BC One Poland Cypher oceniało jury w składzie: Bboy Menno z Holandii – reprezentant Hustle Kidz oraz BC One All Stars; Freeze ze Szwecji – legenda europejskiego Breakingu z ponad 30 letnim stażem oraz Polak Kleju z ekipy Polskee Flavour.

Tancerzy do rywalizacji podczas Red Bull BC One Poland Cypher zagrzewali: Lean Rock z Los Angeles, który po raz pierwszy wystąpił w Polsce; Plash – reprezentant Krakowa i zdecydowany nr 1 wśród break DJ-s w naszym kraju! Przed półfinałowymi walkami uczestnicy i publiczność mogła podziwiać specjalne show przygotowane przez Tempsa i Kaczorexa. Zachwycający pokaz poppingu na najwyższym poziomie rozpoczął się melancholijnie, by w kulminacyjnym momencie przerodzić się w pełen energii i ekspresji pokaz.

TURNIEJOWA DRABINKA
Skank / Brzoza
Paulina / Bartek
Gieras / Zawisza
Kostek / Nikita

Pirat / Alex
Modest / Arczek
Thomaz / Stazy
Huher / Adamski

Brzoza / Bartek
Gieras / Nikita

Pirat / Modest
Thomaz / Huher

Bartek / Nikita

Modest / Thomaz

Bartek / Thomaz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments