Trzecia paczka Kempowych ogłoszeń! Paluch, KęKę i inni

0

Za oknem pogoda coraz śmielej przypomina nam o zbliżającym się wielkimi krokami beztroskim okresie Kempowego szaleństwa. Do rozpoczęcia największego hiphopowego święta Europy pozostało już tylko 138 dni, czas więc na świeżą paczkę artystów, którzy między 18 a 20 sierpnia zagrają podczas Hip Hop Kemp 2016. Tym razem zamaskowanym headlinerem jest obecny na scenie od prawie 30 lat ***** **E! Reprezentant nowojorskiej sceny nie spuszcza z tonu i do Hradca przyjedzie z zupełnie nowym, wydanym w kwietniu tego roku materiałem!

Polska ekipa na Kempa również zyskuje dzisiaj nowych reprezentantów. Obok Małpy, Oxona i Revo line-upie miękko lądują Kękę z Paluchem, czyli jeden z najbardziej autentycznych duetów, jakie obecnie łączą zaangażowaną warstwę liryczną z zupełnie unikalnym stylem nagrań. Obaj panowie w tym roku wydają swoje nowe albumy, co tylko zaostrza apetyty przed ich wspólnym Kempowym koncertem.

Ponadto dzisiejsze ogłoszenie dopełniają reprezentujący najgorętszy czeski label Ty Nikdy duet IF oraz pochodzący z Niemiec DJ Mirko Machine i Spax, czyli skład Die Profis.

To już piętnasty rok, kiedy oczy całego rapowego świata zwrócone będą na Hradec Králové. Tegoroczna edycja Hip Hop Kemp wystartuje 18 sierpnia i na trzy dni zamieni teren dawnego lotniska wojskowego w rapową mekkę Starego Kontynentu. Legendarny status tej imprezy podkreśla zarówno niepowtarzalny klimat, jak i najwyższa, światowa półka artystów, którzy pojawili się na czeskiej scenie w ubiegłych latach. Wystarczy wspomnieć chociażby takich artystów jak Kendrick Lamar, Mobb Depp, Mos Def, Macklemore czy Method Man aby zrozumieć z jak dużą imprezą mamy tutaj do czynienia.

Ale Hip Hop Kemp to nie sama muzyka. W żadnym innym miejscu nie spotyka się tyle osób zainteresowanych sztuką i kulturą hip-hop; od raperów i producentów, przez tancerzy, aż po artystów graffiti i sportowców. Pomiędzy koncertami czas umila uczestnikom masa klasycznych kempowych atrakcji, takich jak zapasy w czekoladzie, zawody taneczne czy freestyle’owa Bitwa o Kemping, czy chillowe kąpiele w pobliskim jeziorku i niezastąpione czeskie jedzenie.

Trzydniowe karnety, zapewniające także darmowy wstęp na środowy warm-up (17 sierpnia), znajdziecie w polskiej przedsprzedaży, w nowej kwietniowej puli na www.joyStore.pl/hhk

Kolejne odsłony kempowego line-upu będą się pojawiać w każdy piątek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments