Znamy uczestników polskiego finału Red Bull Thre3Style

0

Mistrzostwa Świata DJ-ingu Red Bull Thre3Style rozpoczną się w już maju! Podczas krajowych finałów DJ-e powalczą o miejsce w globalnym finale zawodów, który w tym roku odbędzie się w Santiago de Chile. Znamy już polskich uczestników, którzy zmierzą się 7 maja w Krakowie.

Eliminacje do udziału w lokalnych finałach po raz pierwszy odbywały się on-line. Uczestników poproszono o nadsyłanie zgłoszeń w formie krótkich filmów, co tylko podkreśla, jak ogromne znaczenie w zawodach ma nie tylko selekcja i techniczne umiejętności, ale również ekspresja i stworzenie wyjątkowego show. Rezultaty były imponujące! Zapowiada się wyjątkowo zacięta rywalizacja.

Polski finał Mistrzostw Świata DJ-ingu Red Bull Thre3Style – odbędzie się 7 maja w Krakowie. Spośród zgłoszeń nadesłanych do udziału w Red Bull Thre3Style wybranych zostało 6 Polaków: VaZee, DE LA ROCKA, 69Beats, DJ Noz, FALCON1, DJ Daaz. Powalczą oni o bilet do Chile i miejsce w globalnym finale.

Tytułu Mistrza Polski Red Bull Thre3style będzie w tym roku bronił VaZee. Cieszący się również tytułem Mistrza Świata IDA World w kategorii Show będzie z pewnością wymagającym rywalem. VaZee znany jest również ze współpracy z raperem KęKę, z którym zagrał ponad sto koncertów w Polsce oraz za granicą. Jego sety to mix świeżych, nu beatowych produkcji z klasycznym funkiem, rapem i bassowymi brzmieniami, a wszystko to przeplatane jest dogranymi na żywo partiami perkusyjnymi.

Pierwszym spośród rwali VaZee jest DE LA ROCKA, który ma już na swoim koncie Mistrzostwo Polski IDA. Jest członkiem dwuosobowego projektu Broken Music Theory, reprezentujący styl All-Around, oparty głównie o Breakbeat, Ghetto Funk, Drum’n Bass i Hip-Hop, doprawiony scratchem, jugglingiem i masą improwizacji.

Kolejnym uczestnikiem jest Party Rocker z Sopotu – 69Beats – miłośnik technologii, i nowoczesnych DJ-skich urządzeń, a co za tym idzie, autor wielu oryginalnych technicznych patentów. Będzie on zatem poważnym rywalem pod kątem technicznych umiejętności.

O udział w globalnym finale Red Bull Thre3Style powalczy również Dj NOZ aka Agent eNOZet. Znany głównie zwolennikom muzyki rap/rnb/funk/future, Dj NOZ współpracuje z raperami, wokalistami i instrumentalistami. Jednak jako jeden z pierwszych DJ-ów w Polsce zaczął łączyć klasykę z nowoczesnymi elektronicznymi brzmieniami, dodając do tego rytmy dancehallowe i gitarowe riffy. Rezultatem przemyślanych mixów, połączonych z bardzo dynamicznym, hip-hopowym stylem grania, jest wybuchowa dawka taneczno-miejskich dźwięków, które najprościej określić jako eN O Zet Style.

Kiedyś aktywna postać bitew turntablistycznych, dziś skupiony na graniu oraz nagrywaniu – FALCON1 – powraca do rywalizacji! Po zagraniu kilkuset imprez w całym kraju, przyszedł czas na walkę o miejsce w Mistrzostwach Świata Dj-ingu Red Bull Thre3Style. Jego sety to wypadkowa fascynacji turntablismem, klasycznym hip-hopowym brzmieniem oraz szeroko pojętą elektroniką. Współpracuje z czołówką polskiej sceny hip-hopowej, koncertuje i nagrywa z JWP/BC i Sztigarem Bonko, jest częścią projektu Turntable Orchestra. Wraz z Michałem Urbaniakiem wystąpił w polskiej edycji Boiler Room.

Szóstkę polskich finalistów zamyka związny z Krakowem DJ Daaz, który pochwalić się może 4-krotnym tytułem Wicemistrza Polski IDA, a teraz powalczy o możliwość zdobycia tytułu Mistrza Świata DJ-ingu Red Bull Thre3Style.

Red Bull Thre3style to globalna platforma dla DJ-ów, którzy swoimi występami zapewniają rozrywkę miłośnikom muzyki oraz robią wrażenie nad legendarnych sędziach w nadziei na zdobycie tytułu mistrza świata. Zasady są proste. Każdy DJ dostaje 15 minut na scenie, w trakcie których musi zaprezentować co najmniej trzy różne gatunki muzyczne. Każdy z tych setów jest oceniany przez jury według następujących kryteriów: oryginalność, umiejętności, dobór utworów i oczywiście reakcja publiczności.

RED BULL THRE3STYLE POLSKI FINAŁ
Data: 7.05.2016
miejsce: Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków
start: 21:00
Bilety: 25 zł dostępne od 15.04

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments