Nowy projekt Vienia na soundtracku filmu „Baby Bump”

0

3 czerwca do polskich sklepów muzycznych trafi ścieżka dźwiękowa filmu „Baby Bump” (Balapolis, 2016) w reżyserii Kuby Czekaja. Wydawcą płyty będzie wytwórnia Requiem Records. Album promuje debiutancka kompozycja projektu Salvation Plaza (Vienio, Stefski, Simba) zatytułowana „Shake It Like a Pro”.

„Baby Bump” to nagrodzony na festiwalu w Wenecji najmocniejszy polski debiut ostatnich lat. Zdaniem amerykańskiej krytyki jest to „niesamowite połączenie wyobraźni Davida Lyncha i Walta Disneya”. „Przekraczający granice kina niezwykły filmowy komiks”, który „chwyci cię od samego początku i nie puści już do końca”. Dziki, punkowy, niepoprawny.

Na pierwszy singel promujący soundtrack wybrana została kompozycja „Shake it like a pro” Salvation Plaza. Jest to kolektyw, który tworzą 3 osoby: Simba, Stefski i Vienio. Projekt powstał przy okazji nagrania utworu „Shake it like a pro”.

Grupa powstała z pomysłu Vienia – legendy polskiej sceny hip-hopowej. Równie dobrze jak z rapem radzi sobie z pisaniem tekstów dla innych wokalistów, a jego ucho i doświadczenie muzyczne mają znaczący wpływ na kompozycje i brzmienie grupy. Simba to uznany producent i dj drum’n’bassowy, oraz autor audycji radiowych. Brzmienie zespołu opiera się na jego rozpoznawalnym stylu, jednak utwory Salvation Plaza różnią się od jego własnych produkcji. Stefski to wokalista, gitarzysta i autor-kompozytor piosenek. Wychował się we Francji. W Polsce dał się poznać jako promotor koncertów frankofońskich artystów i autor audycji radiowych. Występuje również na żywo w duecie Stefski & Hutch (Indie-rock). Dwie pierwsze wokalistki związane z kolektywem to Julia Pietrucha oraz Agata Malcherek. Koncept zespołu jest prosty: „jesteśmy kolektywem, a nasza muzyka to wypadkowa naszych pasji, doświadczeń, umiejętności i tego co wydaje nam się ciekawe we współczesnej muzyce popularnej”.

Tracklista soundtracku:
Jemek Jemowit „Zemsta”
Salvation Plaza “Shake it like a pro”
Krem “Konkubina”
Roger Webb “The Flower Garden”
Jemek Jemowit “Meine Tabletten”
Cipedrapskuad “Dupy, Duchy”
DJ Vadim “Heavy Dosa”
Cipedrapskuad “Krew Kurew”
Guido Zen, Valerio Faggioni “Finger Painting”
Jiri Bezant, Jiri Malasek “Erotica (A)”
Gówno “Ja Ciebie Nie lubię!”
Cipedrapskuad “Pierdzę na chleb”
Kacper Olszewski, Rafał Maćkowiak “What would you like to be when you grow up?”
Niwea „Miły Młody Człowiek”
Dagmara Krasowska, Christian Kamiński, Konrad Szymański “Stinky Mickey House Mouse”
Krem “Pilot”
Das Moon “Not a Happy Song”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments