Tau odpowiada Kaliemu: „To co powiedział Edzio jest słuszne”

2

„Moim zdaniem to co powiedział Edzio jest słuszne i bardzo się cieszę, że wywołał niektórych ludzi do tablicy” – mówi Tau w odpowiedzi na post Kaliego i proponuje debatę.

Ciąg dalszy dyskusji dotyczącej numeru Edzia, w którym skierował kilka linijek w stronę Włodiego i Gangu Albanii.

Zobacz: „Hate” – Edzio atakuje Włodiego i Gang Albanii w nowym singlu

Wersy Edzia skrytykował Kali, wywołując przy okazji do tablicy Tau.

Zobacz: Kali do Tau: „Trzymaj krócej swoich podopiecznych”

Szef Bozon Records postanowił odpowiedzieć filmikiem, w którym proponuje debatę na temat kondycji polskiego rapu i wpływu, jaki ma na słuchaczy.

Popieram Edzia nie dlatego, że jest członkiem wytwórni Bozon Records i jest chrześcijaninem, i przyznaje się do Boga publicznie. Popieram go i niejako trochę usprawiedliwiam, bo jest freestyle’owcem i ma taką zaczepną naturę. To też kwestia młodości, do pewnych tematów podchodzi emocjonalnie. Nagrywam to wideo, by rozpocząć debatę na temat tego, jaka jest kondycja – nie artystyczna, ale merytoryczna – polskiego rapu. Moim zdaniem jest fatalna. Edzio wymienił Włodiego i Gang Albanii. Ja natomiast dorzuciłbym do tego więcej raperów polskiej sceny” – mówi Tau.

Raper uważa, że promowanie przez Gang Albanii kokainy, dewiacji seksualnych, marihuany, alkoholu czy szybkiego, agresywnego i wulgarnego życia jest złe.

Ktoś powie: „to tylko kreacja artystyczna”. Nie, to nie jest tylko kreacja artystyczna. Tego słuchają gimnazjaliści, dzieciaki w podstawówce, w liceum. Nie zdają sobie sprawy, że to, czego słuchają, wpływa na ich umysły. Jak można nie sprzeciwić się publicznie w takiej sytuacji? To, że Edzio odważył się powiedzieć to publicznie, pogłębia mój szacunek do niego – wyjaśnia szef Bozon Records.

To że Włodi jest ikoną rapu moim zdaniem nie wyklucza go z wzięcia odpowiedzialności za to, co pisze. Usprawiedliwianie się, że jest się wolnym człowiekiem, w dodatku w sytuacji, kiedy Włodi jest zadeklarowanym muzułmaninem – coś mi tu nie gra, coś tu nie halo. Bo ja jestem zadeklarowanym chrześcijaninem i w moich tekstach nie znajdziecie ani jednego słowa, które zachęca do czynienia zła – kontynuuje Tau.

W dalszej części filmiku Tau odnosi się bezpośrednio do Kaliego:

Polski rap demoralizuje słuchacza. Mówię o tym od trzech lat i będę mówił nadal, bo takie jest moje zadanie. Ale takie oburzanie się, że ktoś obraża polskiego palacza? Ziom, sam nie palisz trawy. Rozumiem, że macie brand (Ganja Mafia – przyp. red.), który się tym zajmuje, którego sukces polega na tym, że promujecie się ganją, ale marihuana jest narkotykiem. I czy tego chcecie czy nie, wciąż jest zakazanym narkotykiem w Polsce, więc myślę, że my jako świadomi obywatele, powinniśmy respektować prawo.

Tau zaprosił do dyskusji Zeusa i Bisza oraz wszystkich raperów, którzy uważają, że mogliby się wypowiedzieć na temat wyglądu polskiego rapu. Cały filmik sprawdzicie poniżej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joł przez duże W
Joł przez duże W
8 lat temu

Lamus!

Koko
Koko
8 lat temu

Jeb*ć ćpunów!