Weekend pod znakiem hip-hopu, czyli Warsaw Challenge 2016 – zdjęcia

0

20 tysięcy osób zebrało się w weekend 7-8 maja na Placu Defilad w Warszawie. Wszystko za sprawą Warsaw Challenge – największej imprezy breakdance w Polsce, która co roku gromadzi fanów rapu i tańca. O nagrodę główną organizatora, Miasta Stołecznego Warszawy, walczyły 24 ekipy z całego świata. Bezkonkurencyjny okazał się amerykański skład Rock Force Crew, który podbił tegoroczną scenę i zgarnął 15 tysięcy złotych.

Wszyscy, którzy spędzili weekend na Placu Defilad i wybrali się na Warsaw Challenge 2016, nie zawiedli się. Przez dwa dni, 7-8 maja, na uczestników imprezy czekały bitwy i pokazy breakdance’owe, koncerty polskich i zagranicznych gwiazd rapu, warsztaty, pokazy parkouru i skateboardingu oraz wiele innych atrakcji. Przez dwa dni wydarzenie zgromadziło blisko 20 tysięcy uczestników nastawionych na dobrą zabawę i wspólne celebrowanie święta hip-hopu.

Warsaw Challenge to przede wszystkim spektakularne pojedynki breakdance, za którym kryją się niezwykłe umiejętności najlepszych tancerzy z całego świata. W tym roku do Warszawy przyjechały ekipy z USA, Rosji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Korei Południowej oraz Ukrainy. W polskich eliminacjach do Otwartych Mistrzostw Warszawy w Breakdance wzięło udział łącznie 17 ekip, z których najlepsza – Cats Clew, zmierzyła się w finale z zagranicznymi tancerzami. Po zaciętych pojedynkach najlepszym z najlepszych okazał się skład ze Stanów Zjednoczonych – Rock Force Crew, który w finale pokonał zwycięzców ukraińskich eliminacji Warsaw Challenge 2016 – skład EastSide Bboys & Ruffneck Attack. Zwycięzcy otrzymali nagrodę główną ufundowaną przez organizatora, Miasto Stołeczne Warszawa – 15 000 złotych. Trzecie miejsce zajęły ex aequo ekipy Jinjo Crew z Korei Południowej oraz Top9 & Squadron, skład utworzony przez B-boyów z Rosji i Stanów Zjednoczonych.

W napiętym programie Warsaw Challenge, jak co roku, nie mogło zabraknąć także dobrej muzyki. Na scenie pojawiła się cała plejada polskich gwiazd i dwie legendy amerykańskiego rapu. W sobotę zagrał Masta Ace, który zaprezentował polskiej publice zarówno kawałki ze swojego nowego albumu, jak i popularne nagrania z poprzednich płyt. W niedzielę gwiazdą wieczoru był Ghostface Killah – członek legendarnego Wu-Tang Clanu, który porwał publiczność w świat historycznego, nowojorskiego rapu za sprawą utworów z początków swojej kariery. Fani bawili się również w rytmie polskiego rapu, dzięki koncertom Grubsona, duetu Rasmentalism, Łony & The Pimps, Quebonafide, młodego rapera Otsochodzi oraz legendarnego Wzgórza YA-PA 3, tym razem z gościnnym udziałem Numera Raz.

Poza muzykami i uczestnikami bitew tanecznych na scenie pojawili się również profesjonalni tancerze z grupy Warszawski Funk oraz duet Kaczorex & Temps w oryginalnym pokazie poppingu. W niedzielę Tetiana Galistyna, laureatka Mam talent i artystka specjalizująca się w sztuce sand-art, zaprezentowała historię hip-hopu w formie piaskowych animacji.

W czasie tegorocznej edycji Warsaw Challenge 2016, organizatorzy po raz pierwszy przygotowali dla uczestników także dodatkową strefę z hip-hopowymi atrakcjami. Zarówno dorośli, jak i dzieci, mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych z poppingu, b-boyingu i lockingu, warsztatach muzycznych z beatboxu i DJ-ingu oraz poznać sztukę ulicy dzięki profesjonalnym artystom graffiti. Atrakcje dopełniały pokazy parkouru i skateboardingu.

Kolejna edycja Warsaw Challenge przeszła do historii w klimacie dobrej zabawy, efektownych popisów tanecznych i najlepszej muzyki. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments