Jest szansa na powrót Fenomena?

0

Ciągnie mnie do pisania, i to robię. Lubię sobie też ponagrywać. Nawet skompletowałem w biurze sprzęt i jak mam wolną chwilę to zawsze coś tam nawinę. – mówi Ekonom w rozmowie z interia.pl.

Fenomen powstał w 1997 roku. Zespół wydał 3 płyty: „Efekt” (2001), „Sam na sam” (2003) i „Outsider” (2007). To właśnie ostatni album sprawił, że zespół przestał nagrywać.

Przestaliśmy grać koncerty, nagrywać płyty. To umarło śmiercią naturalną. Po płycie w 2007 roku czyli po „Outsiderze” nie było zainteresowania naszymi koncertami, bo krążek się nie przyjął.(…)Tekstowo płyta się broniła, ale co z tego skoro słabo się sprzedała. Później nie czuliśmy potrzeby na nagrywanie kolejnej płyty. Nie ukrywam, że byłem już trochę tym wszystkim zmęczony. – tłumaczy Ekonom.

Czy to oznacza, że chłopaki całkowicie zrezygnowali z pisania i nagrywania? – Ciągnie mnie do pisania, i to robię. Lubię sobie też ponagrywać. Nawet skompletowałem w biurze sprzęt i jak mam wolną chwilę to zawsze coś tam nawinę. – wyjaśnia Ekonom, jednak dodaje, że nie ciągnie go na scenę: „Scena, wyjazdy, uczestniczenie w pogoni za pieniądzem kilkunastoletniego słuchacza – nie mam na to parcia. Wiem, jak to wszystko wygląda od środka, cały ten biznes. Wiem, że 80 proc. moich kolegów musi to robić, bo nie mają wykształcenia, żeby zająć się w życiu czymś innym, są zawodowo nieaktywni, więc uczestniczenie w rap-grze to dla nich jedyne wyjście. To przykre.” .

Czy są jakieś szanse na powrót Fenomena?

Nigdy nie powiedzieliśmy sobie czegoś w stylu: dobra, to teraz robimy płytę, będzie nowy Fenomem! Za każdym razem, kiedy się spotykamy przy piwku, wspomnienia wracają, rozmawiamy, śmiejemy się, rzucamy nieobowiązkowo hasło o nagraniu jednego, dwóch kawałków, ale wyłącznie dla przyjemności, ot tak po prostu. Cały czas piszę teksty do szuflady, przesłuchuję bity, ale absolutnie nie mamy żadnych planów powrotu. Każdy z nas zajęty jest swoimi sprawami. Mamy swoje rodziny, obowiązki. Dziś rap to dla nas tylko zajawka a nie plan na życie.(…) Nie chcę być gołosłowny. Być może niebawem pojawią się dwa, trzy luźne utwory. Ale o płycie czy przemierzaniu Polski wzdłuż i wszerz na koncertach absolutnie nie ma mowy. Na pewno nie teraz. – rozwiewa wątpliwości Ekonom.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments