PRO8L3M – premiera albumu

0

„Uważaj o czym marzysz, bo może nie starczyć siły“ – to słowa, które kończą debiutancki album duetu PRO8L3M. Płyta PRO8L3M właśnie trafiła do oficjalnej dystrybucji – dostępna jest salonach sieci Empik, na Empik.com, Pro8l3m.pl, Prosto.pl.

Po trzech latach obecności na scenie, PRO8L3M przedstawia swój wyczekiwany debiutancki album. Oskar i Steez mają za sobą serię wydawnictw, których egzemplarze znikały tak szybko, jak się pojawiały. Preorder płyty “PRO8L3M” w limitowanym zestawie rozszedł się w kilka godzin, a serwery uległy przeciążeniu. Album duetu to kompletna opowieść osadzona w alinearnych ramach czasowych. Dwanaście utworów tworzy spójną narrację. „Uważaj o czym marzysz, bo może nie starczyć siły“ czyli słowa, które kończą płytę są ostrzeżeniem. To podsumowanie barwnej i zaskakującej, niczym najśmielsze scenariusze podróży w czasie w którą zabiera słuchaczy zespół.

Przepełnione zwrotami akcji historie Oskara opowiedziane z właściwą mu finezją, dopełnia nowoczesne, brudne brzmienie muzyki Steeza, producenta albumu, odwołujące się do estetyki rodem z filmów sci-fi lat 80. Syntetyczne, analogowe melodie i brudne bębny stanowią nie tylko barwne tło, ale uzupełniają utwory tam, gdzie słowa są zbędne. Nie ma tu miejsca na nieprzemyślane, przypadkowe dźwięki, a teksty Oskara balansujące na granicy mrocznych fantazji i charakterystycznego dla niego poczucia humoru, dotykają uniwersalnych tematów osadzonych w wykreowanej przez PRO8L3M przyszłości.

Od 1 czerwca płyta dostępna jest w szerokiej dystrybucji: salonach sieci Empik, na Empik.com, Pro8l3m.pl, oraz Prosto.pl. Album “PRO8L3M” dostępny będzie od 02/06/2016 o północy również na platformach digital: Spotify, iTunes, Apple Music, Tidal, Google Play oraz Deezer. Odsłuch albumu PRO8L3M na YouTube udostępniany jest partiami. Począwszy od 31 maja na kanale nigdystopTV codziennie publikowany jest nowy utwór z tracklisty.

Wczoraj został udostępniony numer „Outro”.

Zobacz: PRO8L3M „Outro” – nowy numer

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments