Raperzy otwierają Akademię

0

Wykłady i zajęcia praktyczne z pisania tekstów, tworzenia muzyki, mixu i masteringu. Do tego tworzenie okładki, teledysku i nagranie płyty. Całość zakończona festiwalem muzycznym. Mieszkańcy jednej z warszawskich dzielnic razem z raperami chcą stworzyć Bielańską Akademię Rapu. Od wtorku będzie można głosować na ich projekt w ramach Budżetu Partycypacyjnego w Warszawie na 2017 rok. To pierwszy taki projekt w Polsce.

Jest to nawiązanie do działań fundacji „Hej Przygodo” oraz projektu „To Ty Jesteś Wizjoner”. Tym razem postanowiliśmy rozwinąć formułę i stworzyliśmy program edukacyjny, który uwzględnia wszystkie dzieciny tworzenia płyty – mówi Rafał „Pono” Poniedzielski, jeden z pomysłodawców Akademii.

Uczestnicy akademii będą mieli trzy miesiące darmowych warsztatów z raperami, producentami muzycznymi, managerami, DJ-ami i grafikami, którzy przekażą swoją wiedzę i doświadczenie. Warsztaty mają na celu stworzenie płyty i teledysku oraz zaprezentowanie swojej pracy podczas festiwalu, który będzie finałem pierwszej edycji warsztatów. – W ten sposób młodym ludziom zaszczepiamy pasję, która może być swojego rodzaju sposobem na życie. Nasz program edukacyjny to również możliwość twórczego wyżycia się – dodaje Pono.

Miejscem warsztatów są sale muzyczne w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie. – Z moich obserwacji, jak też rozmów z innymi kolegami dyrektorami wynika, że powszechnym problemem domów kultury jest stworzenie ciekawej propozycji programowej dla odbiorcy w wieku 14-18 lat. Jestem przekonany, że tak różnorodny i szeroko zakrojony projekt jakim jest Bielańska Akademia Rapu będzie doskonałą propozycją programową dla młodzieży. Sądzę, że autentyczność rapu i jego siła spowodują, że osoby uczestniczące w projekcie odnajdą się w nim i zainspirują do dalszych działań artystycznych – mówi Jarosław Bobin, dyrektor ośrodka.

Autorzy koncepcji Bielańskiej Akademii Rapu o finansowanie projektu starają się w ramach Budżetu Partycypacyjnego w Warszawie. We wtorek ruszyło głosowanie. Wystarczy wejść na stronę www.twojbudzet.um.warszawa.pl wybrać dzielnicę Bielany, następnie obszar 5 (osiedle Wawrzyszew) i oddać głos na Bielańską Akademię Rapu, która ma pierwsze miejsce na liście. Głosować mogą tylko osoby mieszkające w Warszawie (nie trzeba być jednak zameldowanym).

Więcej informacji: https://www.facebook.com/BielanskaAkademiaRapu

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments