VAIB Room – pomóż zbudować hip-hopowy punkt Szczecina

0

VAIB to obecnie jedyny w Polsce magazyn o hip-hopie. Dzięki zaangażowaniu redakcji i osób współpracujących z gazetą, do tej pory ukazał się jeden darmowy numer specjalny czasopisma oraz pięć kwartalników – wszystkie wydane w formie fizycznej. Niesłabnąca pasja ekipy tworzącej pismo nie kończy się jednak na pracy dziennikarskiej. Nową inicjatywą jest stworzenie w Szczecinie VAIB Roomu – unikalnego miejsca dla miłośników hip-hopu.

Pomieszczenie ma służyć do organizowania przeróżnych eventów, takich jak spotkania z raperami, dj-ami i innymi osobami zasłużonymi dla tej kultury. W planach są również warsztaty bboyingowe oraz graffiti z najlepszymi tancerzami i malarzami. Cyklicznie ma się odbywać giełda płytowa z muzyką rap, dzięki której słuchacze będą mogli wymieniać się albumami. VAIB Room ma także pełnić funkcję siedziby redakcji – usprawni to pracę nad kolejnymi numerami i pozwoli na dalszy rozwój magazynu.

Grupie redakcyjnej udało się już pozyskać od władz miasta lokal na wynajem przy ulicy Parkowej 1. Pomieszczenie wymaga jednak odświeżenia i remontu, na co potrzebne są doraźne środki – minimum 5000zł. Wszyscy zainteresowani powstaniem VAIB Roomu mogą pomóc w realizacji przedsięwzięcia poprzez platformę crowdfundingową wspieram.to. Zasady są proste: każdy chętny „dokładający swoją cegiełkę” otrzymuje w zamian wyjątkowe nagrody (od specjalnych podziękowań, poprzez gadżety sygnowane logiem VAIB, aż po unikatowe czapki, T-shirty, bluzy i płyty). Taka formuła daje oczywiście możliwość wyboru wysokości udzielanego wsparcia oraz przysługującego w zamian pakietu upominków. Szczegółowo opisano również cele, na które będą przeznaczone zebrane pieniądze – im więcej, tym w VAIB Roomie zostaną podjęte działania na szerszą skalę. Zbiórka trwa do końca czerwca.

Każda niesztampowa inicjatywa ma szansę powodzenia. Dowodem na to jest poprzednia akcja VAIB-u, podczas której zgromadzono sumę potrzebną do rozpoczęcia wydawania drukowanej wersji magazynu. Nowe miejsce na hip-hopowej mapie Polski ma szansę powstać dzięki świeżym pomysłom i aktywnej pomocy w programie wspieram.to.

Akcja dostępna jest pod adresem www.wspieram.to/vaib

Poniżej film promocyjny:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments