Hip Hop Kemp 2016 coraz bliżej, kolejni nowi wykonawcy w programie!

0

Wakacje już w pełni, a przygotowania do jubileuszowej edycji Hip Hop Kemp trwają w najlepsze. Na 40 dni przed festiwalem do programu wskakuje ośmiu kolejnych wykonawców, którzy swoimi koncertami rozgrzeją w Hradec Králové najlepszą publiczność Europy.

W dzisiejszej paczce artystów znalazło się miejsce dla dwójki reprezentantów polskiej młodej fali. Pierwszym z nich jest pochodzący z Poznania Adi Nowak. Oficjalnie zadebiutował on ledwie kilka miesięcy temu, ale z miejsca stał się jednym z najlepiej rokujących raperów tego kraju. Jego premierowa EPka „Nienajprawdziwsze” zaowocowała kontraktem z Asfalt Records, a to już solidna pieczęć jakości.

W hradcowym Festivalparku zobaczymy również sprytnie łączącego rap z elektronicznym jazzem Krakowianina – Meek Oh Why?. Ten młodzian zachwycił nas tegorocznym LP „Miło Było Poznać”, który wydaje się być gwarancją ciągłego progresu przez najbliższe lata.

Dzisiejsze ogłoszenia dopełniają artyści zza naszej granicy. Gospodarzy w tej grupie reprezentuje bezbłędny technicznie James Cole, horrorcore’owa formacja Sodoma Gomora oraz groove’ujący band prosto z Pragi, czyli Monoskop. Do tego dodajemy jeszcze słowackie formacje Nerieš i GR Team oraz austriacki duet Inkswel & Misumami, w ten sposób kompletując niemal cały skład tegorocznej imprezy.

Festiwal Hip Hop Kemp startuje już 18 sierpnia i na 3 dni zamieni Festivalpark w czeskim Hradec Králové (zaledwie 50 km od granicy polsko-czeskiej) w europejską stolicę kultury hip-hop. Artyści z dzisiejszego ogłoszenia dołączyli do takich tuzów światowego rapu, jak Method Man i Redman, Machine Gun Kelly, Pete Rock & CL Smooth, Masta Ace, Anderson .Paak, A-F-R-O, Mick Jenkins czy Looptroop Rockers, oraz naszych krajowych wyjadaczy – Kaliber 44, Tede & DJ Buhh, JWP/BC, Kękę x Paluch, Rasmentalism czy Małpa.

W internetowym sklepie joyStore by Joytown (www.joyStore.pl/hhk) pojawiła się nowa pula trzydniowych karnetów, ostatnie sztuki biletów VIP oraz opcja upgrade’u zwykłego biletu do VIPa. Ruszyła także rezerwacja miejsc w Kempobusach – specjalnych autokarach, które wyruszą na festiwal z 14 polskich miast i dotrą do Festivalparku w środę, 17 sierpnia na oficjalne warm-up party. Kempobusy wyjadą z Bydgoszczy, Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Opola, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy, Wrocławia i Zielonej Góry.

Więcej informacji o tegorocznej edycji HHK tu: Hip Hop Kemp 2016

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments