Quebonafide i Żabson zagrają na Gdańsk Tattoo Konwent

0

Już od 8 lat, w okresie wakacyjnym miłośnicy tatuażu odwiedzają Trójmiasto, by wziąć udział w Gdańsk Tattoo Konwent. Tegoroczna, letnia edycja największego w Polsce cyklu imprez poświęconych sztuce tatuowania odbędzie się już 23 i 24 lipca. W hali AMBEREXPO w Gdańsku utalentowani artyści z całego kraju przez dwa dni zachwycać będą swoimi umiejętnościami kilkutysięczną publiczność festiwal. W czasie Gdańsk Tattoo Konwent odbędą się tradycyjnie już koncerty, pokazy i wystawy.

Gdańsk Tattoo Konwent to 3. w tym roku i 17. w historii edycja popularnego, ogólnopolskiego festiwalu tworzonego z myślą o fanach tatuażu. W czasie Gdańsk Tattoo Konwent na żywo tatuować będzie ponad 250 tatuatorów, a wykonane przez nich prace oceni Jury, w skład którego wejdą cenieni tatuażyści i znawcy tej sztuki: Krzysztof Iwin, Marcin Pawlus, Maciej „Magic” Chęsiak.

Pierwszy Tattoo Konwent odbył się w Gdańsku w 2009 roku. Od tego czasu festiwal wciąż się rozwija – opowiada Marcin Pacześny, główny organizator Tattoo Konwent i właściciel studia Zajawa Tattoo z Gdańska. – Zależy nam, aby nasza konwencja była zarówno wydarzeniem dla ludzi związanych z branżą i posiadających tatuaże, jak i dla osób zupełnie spoza tej społeczności. Od paru lat z sukcesem udaje nam się pokazać szerokiemu gronu odbiorców tatuaż z jego najlepszej strony. Dajemy odwiedzającym możliwość poznania tej prężnie rozwijającej się sztuki i wyrobienia sobie własnego zdania na jej temat. Wielu ludzi nie ma pojęcia jak utalentowanych artystów mamy w naszym kraju.

Konwenty to miejsce, gdzie artyści tatuażu mogą zaprezentować swoje umiejętności wystawiając prace w konkursach. To dla nich nie tylko szansa na zdobycie prestiżowych wyróżnień, ale również stały bodziec ku temu, aby się rozwijać. Czysta rywalizacja z wielką klasą. Dzięki temu publiczność może oglądać autorskie prace na najwyższym poziomie.

Rosnąca liczba artystów wystawiających się na Tattoo Konwent i ogromna różnorodność stylów, w jakich tworzą nasi tatuatorzy były jednym z głównych powodów, dla których od tej edycji wprowadzamy nowe kategorie konkursowe. Teraz będzie ich łącznie 13 – dodaje Pacześny. Wśród nowych kategorii pojawił się między innymi tatuaż inspirowany naturą i tatuaż mikro.

Podczas wydarzenia na odwiedzających czekają nie tylko atrakcje związane ze sztuką tatuowania ciała, ale i dodatkowe urozmaicenia, wśród których znajdują się koncerty, pokazy, wystawy i wiele innych rozrywek.

Przed gdańską publicznością konwentu jak zwykle wystąpią artyści, których twórczość zaliczyć można do skrajnie różnych gatunków muzycznych. Na scenie koncertowej pojawią się: street punkowy skład Glory Days, zespół Paddy and the Rats grający celtyckiego punk rocka, blues’n’rollowa grupa Jerry’s Fingers oraz dwaj raperzy: Quebonafide i Żabson.

Oprócz sceny koncertowej na Gdańsk Tattoo Konwent zobaczyć będzie można ekspozycję monstrualnych pick-upów, znanych jako American Monster Truck. Pojazdy tego typu, o charakterystycznym, wysokim zawieszeniu i ogromnych kołach, biorą udział w spektakularnych pokazach i wyścigach. Kolejny raz na Tattoo Konwent powstanie także strefa Hot Ball Clothing, gdzie zobaczyć będzie można oldschoolowe amcary, muscle cary i customowe motocykle, a także niesamowite rzeźby nawiązujące do steampunkowej estetyki.

W związku ze współpracą Tattoo Konwent i marki Medicine, podczas wydarzenia swoją premierę będzie miała unikatowa, designerska kolekcja odzieży, zaprojektowana przez polskich tatuatorów. To pierwsza tego typu kooperacja w Polsce i organizatorzy mają nadzieję na jej kontynuację. Na gdańskiej konwencji nie zabraknie również specjalnej strefy modowej, w której kupić będzie można ubrania i akcesoria najciekawszych alternatywnych marek alternatywnych i streetwearowych.

Tattoo Konwent niejednokrotnie gościł barberów specjalizujących się w tworzeniu oldschoolowych, męskich fryzur. Tym razem po raz pierwszy w historii, jednym z wydarzeń towarzyszących konwentu będzie Barber EXPO, organizowane przy wsparciu popularnej sieci barber shopów Butter Cut. Na miejscu panowie nie tylko skorzystają z usług golibrody, ale również zakupią specjalne kosmetyki czy akcesoria do pielęgnacji włosów i brody oraz wezmą udział w ciekawych atrakcjach.

Na scena Tattoo Konwent podczas każdej edycji pojawiają się utalentowani performerzy. W sobotę i niedzielę publiczność obejrzy pokaz akrobacji w wykonaniu Anny Filipowskiej, finalistki V edycji popularnego programu Mam Talent!

Na osoby zafascynowane sztuką czekać będą aż trzy wystawy artystyczne. W przestrzeni AMBEREXPO pojawią się prace stanowiące część ekspozycji „Tatuaż i sztuka”. Jest to projekt mający na celu przedstawienie dzieł namalowanych przez czołowych, polskich artystów tatuażu. Wśród 25 zaangażowanych w projekt tatuatorów wymienić można takie osoby jak: Zappa, Łukasz Zglenicki, Julia Szewczykowska, Sławomir Nitschke, Levgen Knysh. Odwiedzający zobaczą również wystawę „Obscuritas” autorstwa Krzysztofa Iwina oraz „Rust” Krystiana Leńczuka.

Uczestnicy festiwalu jak zwykle spróbują swoich sił w roli tatuatora podczas wizyty w boksie Banana-INK, gdzie przy użyciu prawdziwej maszynki wytatuują skórkę banana. Tattoo Konwent to również festiwal przyjazny dzieciom. Dla najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa animacyjna, a na wygłodniałych fanów tatuaży przed AMBEREXPO czekać będą foodtracki oferujące zróżnicowane menu.

Bilety na wydarzenie dostępne są już w internetowej przedsprzedaży, w cenie 35 za bilet jednodniowy, 45 za karnet dwudniowy i 115 zł za karnet grupowy dla 3 osób. Wejściówka VIP to koszt 200 zł. Dzieci do 12 roku życia uczestniczą w wydarzeniu za darmo. Bilety i dodatkowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronie www.gdansk.tattookonwent.pl oraz na Facebooku www.facebook.com/tattookonwent.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments