Rap Shot #4: ks. Jakub Bartczak, Kobik, Plejer, Guova, Massey, Śliwa i inni

0

Czwarta część Rap Shot.

Dzisiaj teledyski m.in. od Holaka z Małych Miast, ks. Jakuba Bartczaka, Jonera i Zegara, Jurka Kilera, Beeresa, Massey’a i Edasa czy Sage’a i TKZetora. Single od Śliwy, Plejera, Świni, a także luźne numery od Wac Toji, Joteste czy WilkoŁaków.

Co jeszcze? Sprawdzajcie poniżej.

Teledysk promujący album ks. Jakuba Bartczaka pt. „Po prostu wierzę”. Klip powstał do numeru „Widzi więcej” z gościnnym udziałem Deus Meus. Bit wyprodukował Zdolny.

Kobik, Jan, Peter i Senti we wspólnym numerze. Za bit w utworze „Nie Zmienia Się Nic” odpowiada Grejtu, za cuty DJ Avens.

Pierwszy numer z nadchodzącego projektu Joner/Zegar – „Nawyki Miejskie”. Premiera płyty została zaplanowana na połowę lipca.

Najnowszy freetrack od Joteste, tym razem w klasycznej konwencji. Bit to dzieło Lanceta, za skrecze odpowiada DJ Mixair z ekipy Pierwszy Milion.

Opał i Phonic tworzący duet WilkoŁaki kontynuują serię luźnych tracków. „Wonderland” to piąty już z kolei „Kieł”. WilkoŁaki korzystając z „Kłów” prezentują numery w niekonwencjonalnym (jak dla nich) wykonaniu.

„Odżywiam Się Zdrowo Na Smutno” to solowy numer Mateusza Holaka z Małych Miast.

Klip Demara do utworu „Non Omnis Moriar” zapowiada jego solową płytę. Demar to turntablista, kompozytor, wokalista oraz producent muzyczny. W swojej twórczości łączy różne style muzyczne, takie jak Jazz, Soul, Blues oraz szeroko pojętą muzykę elektroniczną opierając się na klasycznie hip-hopowym rdzeniu. W swoich tekstach w znacznej mierze dotyka tematów egzystencjalnych oraz wartości międzyludzkich.

„Poznajmy Się” to pierwszy singiel promujący NNJLFAM MIXTAPE, którego premiera planowana jest na jesień 2016r. Jurek Kiler to klasyczny duet MC/Producent, w którym za produkcje odpowiada Mesut Mrozil, a za rap Filip.

„Wojciech Mann” to drugi singiel z EPki Świni „W przerwie od życia„. Za bit odpowiada Kes-a.

Trzecia część sagi DZIEŃ ŚWIRA to klip do kawałka „Przeliteruj”. To juz półmetek całego projektu na który składa się 5 piosenek i teledysków od duetu Sage/TKZetor. W ostatnich dwóch odcinkach serii zobaczymy teledyski do numerów „Pieniądze, władza, wpływy” oraz „Szczecin nocą”.

Teledysk Klebana do utworu „Kipisz”. Za produkcję odpowiedzialny jest MLD, natomiast za realizację oraz montaż wideo Punkt Widzenia Studio.

Reprezentant BOR Records gościnnie u Dave’a. Kobik udzielił się w numerze pt. „#taktyczny”. Tak o współpracy z Kobkiem pisze Dave: – Pamiętam jak kilka lat temu z ziomkami zajaraliśmy się Pierwszą Taką Płytą, to właśnie od wtedy zacząłem śledzić poczynania Kobika. Po nucie „Prestiż” Kobika z Klebanem, postawiłem sobie za cel nagranie wspólnego numeru z jednym i drugim. Rok temu ujrzał światło dzienne track z Klebanem, a dziś jak widać puszczamy w eter kawałek z Kobikiem. Jaram się mega. Brawo Dawid, Mission Complete!

„Route 66” to nowy numer Wiatra, który ukazał się gościnnie na kanale YouTube SB Maffija.

„#polishgirl” to kolejny klip promujący najnowszy mixtape Beeresa „Wreszcie o mnie”. – Masz tak, że przeglądasz Instagram i oglądasz te wszystkie piękne dziewczęta zastanawiasz się: „Kurwa! no klasa ale dziewczyno masz coś więcej do pokazania?”. Oczywiście mówię o jakimś zarysie osobowości, czymkolwiek. O tym jest ten numer. Nie krytykuje, tylko zadaję pytanie. Poza tym to chwytliwy temat. – mówi o swoim utworze Beeres.

Kolejny singiel promujący czwarty album Śliwy „J.M.P.L.”. Za produkcję numeru „Nadal Żywy” odpowiada Hirass.

Duet Sage/TKZetor przedstawiają czwartą, a zarazem przedostatnią część sagi DZIEŃ ŚWIRA. Kawałek jak i sam klip do numeru „Pieniądze, Władza, Wpływy” to zaledwie przedsmak tego co czeka nas w finałowym numerze „Szczecin Nocą”. Beat do kawałka wyprodukował Blasian Beats, a za realizację video całej serii odpowiada Mono.

Tytułowy kawałek z płyty Plejera „Już Raz Tam Byłem”. Gościnnie udzielili się TomB i ADM, bit wyprodukował Fryta Beatz.

„Słowo” to czwarty solowy album inowrocławskiego rapera. Na krążku znajdziemy 16 pozycji o przeróżnej tematyce. Usłyszymy gościnne zwrotki Buczera, WBU, a także Kubixa z którym Massey nagrywał już wcześniej. Wokalnie w jednym z utworów udziela się uczestniczka The Voice of Poland – Iwona Kaczmarczyk. Na płycie nie mogło zabraknąć najstarszego obecnie rapera w Polsce – Edasa, który udzielił się w numerze „Jaki Ojciec taki Syn 2”. Skreczami i cutami na albumie zajął się DJ Soina. Muzyka to zasługa takich producentów jak: Sinima (New York), Zbigniew Florek, eMstudio, Sonar, Przybysz, Vixen i Mixla.

Kolejny numer Guovy z epki „Sezon na TRUEskawki”, która nigdy nie wyjdzie. – Co tu dużo gadać, bardzo luźny numer. To jeden z ostatnich starych numerów, które publikuję. Od teraz, albo od zaraz, od za parę tracków już tylko nowości. Pow pow pow – poinformowała raperka.

Wac Toja prezentuje kolejny luźny numer. Jak mówi sam artysta: „Ten bluszcz zakrywa drogę do snów i tonę w nim znów”. Za produkcję bitu odpowiada Jacon.

Maskot prezentuje odsłuch utworu „Byłbym głupi”. Za bit odpowiada DonDe.

„Kamil” to pierwszy klip z projektu „Z życia wzięta historia – między fikcją a faktem”, w którym zostanie przedstawionych 6 różnych historii. Każda z nich opowiada o czymś innym i zatytuowana jest imieniem głównego bohatera. – Tym samym chcę uchronić swoch przyjaciół, czyli Was słuchaczy, przed pułapkami, które może zgotować nam życie – podsumowuje artysta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments