L.U.C, Mela Koteluk, Promoe, Rapsusklei i Jan Feat. w jednym utworze

0

Na MaxFloRecTV pojawił się nowy klip międzynarodowego big-bandu Rebel Babel Ensemble. „Lingon Lingon” to już trzecia, po „Jak słowo daję” i „Bike Bandzie”, odsłona wielojęzykowego i transkulturowego projektu. Tym razem w hip-hopowej symfonii swoje siły połączyli goście z Danii, Szwecji, Hiszpanii i Polski.

„Lingon Lingon” to utwór o indywidualnościach i urokach języków. Towarzyszący mu klip przedstawia historię 13-letniego muzyka Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo, jakim jest Patryk Byczk. Jego losy w pewnej chwili splotły się z europejską historią projektu – na jednym z koncertów został nieoczekiwanie zaproszony przez L.U.C-a na środek sceny. Zagrał solo przed kilkutysięczną publicznością.

Jak mówi L.U.C, poniższy klip ukazuje pełen rozmach i energię współistnienia z pozoru różnych obszarów artystycznych, językowych i stylistycznych. Sprawdźcie sami!

Teledysk do numeru „Lingon Lingon” powstał ze zdjęć dokumentujących 2 wielkie koncerty transkulturowej orkiestry Rebel Babel Ensemble – występ w ramach 37. PPA we Wrocławiu i podczas festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę 2016. Zapowiada on 1. płytę big-bandu w koprodukcji z ESK. Premiera albumu już na początku października br.

Za warstwę muzyczną utworu oprócz Jana Feata, koordynatora całego przedsięwzięcia, odpowiada wspomniana wyżej Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo. Tekst wyszedł oczywiście spod pióra wszystkich udzielających się wokalnie artystów.

Przypomnijmy, że na Rebel Babel składa się seria dostępnych w sieci hip-hopowo-folkowo-funkowych koncertów, performansów czy flash mobów. Inicjatorem akcji jest kompozytor i performer Jan Feat., Duńczyk polskiego pochodzenia. – Rebel Babel to interdyscyplinarne spotkania kultur, pokoleń, natur i estetyk. Skupiamy zarówno amatorów, jak i zawodowców. Wszystkich łączy miłowanie muzyki ponad jakimikolwiek podziałami – mówi muzyk. – Pozytywne dźwięki, przekaz, przełamywanie barier kulturowych Europy i ekspozycja piękna różnych języków to esencja naszego projektu – dodaje.

Jednym z celów Rebel Babel Ensemble jest przywrócenie blasku amatorskim orkiestrom. Większość z nich została zepchnięta na margines przez współczesną popkulturę. Punktem zwrotnym w ich historii może być właśnie album big-bandu Rebel Babel Ensemble. Udzielą się na nim muzycy z różnych krajów, pokazując piękno języków, przekraczając granice i mieszając kultury. Płyta pt. „Dialog I” ma za zadanie zaskakiwać i nieść dobrą energię. Wydawnictwo na sklepowych półkach pojawi się już 7.10.2016.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments