25 rocznica śmierci Andrzeja Zauchy – posłuchaj okolicznościowego mixtape’u

0

10 października minęło dokładnie ćwierć wieku od tragicznej i przedwczesnej śmierci Andrzeja Zauchy – jednego z najwybitniejszych polskich wokalistów wszech czasów. Z tej okazji ukazał się specjalny DJ mixtape, prezentujący przekrój bogatej i rozproszonej twórczości krakowskiego muzyka.

„Zaufaj sobie. Andrzej Zaucha 1949-1991” to muzyczny hołd dla wszechstronnego i utalentowanego artysty, który przez kilka dekad czarował polską publikę pięknym mocnym głosem, jazzowo-soulowym frazowaniem oraz poruszającymi swą niepospolitą wrażliwością tekstami. Autorami tego niemal 80-minutowego miksu – na który składa się 36 utworów pochodzących z całego okresu twórczości Zauchy – są Piotrek Anuszewski (DJ i promotor związany z cyklem imprezowym Rap History Warsaw) oraz Błażej Górniak (skreczer występujący wcześniej pod pseudonimem Mewa).

Wkrótce mixtape ukaże się w formie fizycznej w postaci kolekcjonerskiego digipaku. Jego szata graficzna została zaprojektowana przez Serge_Sergio, a gościnnie udzielił się na nim m.in. dwukrotny Mistrz Polski DJ-ów Pan Zimna Łapa. Wszystkich zainteresowanych zdobyciem limitowanego egzemplarza zapraszamy do kontaktu pod mailem: nasnierozdzieli@gmail.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments