L.U.C, GrubSon, Promoe, Rapsusklei, Wöyza, Jan Feat. „Manifest” – teledysk

0

L.U.C i GrubSon (Polska), Promoe (Szwecja), Rapsusklei i Wöyza (Hiszpania) oraz Jan Feat. (Dania) pokazują, że da się współistnieć ponad podziałami. Do sieci trafił ich „Manifest”, czyli 4. singiel promujący album międzynarodowego big-bandu Rebel Babel. Muzyczny akcent do utworu dorzucił DJ BRK.

„Manifest” to następca „Lingon Lingon”, kolejny przykład inicjowania transkulturowego dialogu przez raperów z różnych stron Europy. Współzałożyciel międzynarodowej orkiestry dętej Rebel Babel EnsembleL.U.C, załogant MaxFloRec – GrubSon, legenda europejskiego hip-hopu i członek grupy LooptroopPromoe, oraz pionierzy rapu w Hiszpanii – Rapsusklei i Wöyza podejmują w nim próbę rekonstrukcji mostu do tego, co zarówno w sztuce, jak i w życiu najistotniejsze – pokazują, że potrafią współistnieć ponad podziałami. Budują poczucie zbiorowej świadomości w każdym z nas. Jak mówi L.U.C, „Manifest” jest międzynarodową wymianą nie tylko dźwięków, słów i stylów, ale również temperamentów, przekonań, talentów i wrażeń.

Rebel Babel to jeden z pierwszych i dziś już prawdopodobnie największy międzynarodowy kolektyw hiphopowo-jazzowo-folkowy. – Pod naszym szyldem zagrało ponad 1000 muzyków i prawie 20 solistów z różnych regionów starego kontynentu – mówi Jan Feat., mózg całego przedsięwzięcia.

Pierwsza płyta big-bandu, „Dialog 1”, ujrzała światło dzienne 6.10. By tak się stało, Jan Feat. wraz z L.U.C-em przemierzali Europę przez ostatnie 2 lata. Efektem ich podróży jest album z energetycznymi kompozycjami symfonicznymi w wykonaniu różnych orkiestr. Swoją poetykę w wielorakich językach prezentują na nim czołowi europejscy soliści. Dyskusję o współczesnej Europie i ludzkości w ogóle prowadzą: z Polski – Mela Koteluk, Bisz, Joka, Ńemy, GrubSon, Hades i L.U.C, z zagranicy – Promoe, Rapsusklei i Wöyza.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments