Rap Shot #7: Plejer, Pejdżer, Pajac, ReTo, WTM, Wozu, Sigma, Mops i inni

0

Siódma część Rap Shot, po dłuższej niż zwykle przerwie.

Dzisiaj 19 różnych numerów. Klipy od Sigmy, Etrzy, ReTo, Mopsa czy WTM. Single od Plejera czy Woza. Są też luźne numery od Pajaca i Pejdżera.

Co jeszcze? Sprawdzajcie poniżej.

Teledysk Balkanscream do numeru „Orkiestrowy”. Balkanscream to siedmioosobowy kolektyw muzyków, których fuzja inspiracji to hip-hop,vrytmy bałkańskie i jazzowe improwizacje podane w sposób niebanalny.

Teledysk promujący płytę Etrzy „Mollywood”. Teledysk powstał do numeru „1Problem”, w którym gościnnie udzieliła się PaniKa. Za westcoastowy beat odpowiada Oer. Premiera płyty odbędzie się 17.11.2016.

„Start” i „Po Pierwsze” to dwa nowe numery od rzeszowskiego rapera o pseudonimie Pejdżer. Do pierwszego z nich powstał teledysk, a bit wyprodukował MRK. Za produkcję bitu do drugiego numeru odpowiada BTN.

„Papierosy” to luźny numer od ReTo, który powstał przy okazji pracy nad nowym albumem. Jest to remix utworu Borixona o tym samym tytule.

Nowy numer od radomskiego rapera Pajaca. Bit do numeru „Nie Wiesz” wyprodukował Jordan.

Teledysk opolskiej grupy AFER4 (czyt. Afera), w skład której wchodzą PLM, Sikor i Woytaz WTZ. Klip promuje ich pierwszą płytę, której tytuł jeszcze nie jest znany. Gościnnie w numerze „Ostatni Raz” udzieliła się opolska wokalistka Paprotka, bit wyprodukował lubelski producent Żłobek.

Bonus track do nadchodzącego albumu Igoronco ​”Za długie, nie czytaj​”​, który ukaże się jeszcze tej jesieni. Bit jest sprawką Phattcuta, zaś gościnnie udziela się w nim Cruz, który jest także odpowiedzialny za video mash-up.

Raperzy w swojej kooperacji postanowili zmierzyć się z tematem rosnącej polaryzacji sceny politycznej i idących za nią animozji społecznych, często sztucznie wykreowanych, a także oderwanych od rzeczywistych problemów, z którymi zmaga się społeczeństwo. Dla ukazania tej tendencji posłużyli się oni figurą znaną wszystkim, jednak ukazaną w nieoczekiwany i niestandardowy sposób.

„Warto Spróbować” to pierwszy klip promujący nadchodzący mixtape WTM „Nowy Porządek”, który ukaże się jesienią tego roku. Pojawi się na nim wiele ciekawych kooperacji z zagranicą, także z producentami, czego przykładem jest bit od reprezentanta Roc Nation. Mowa oczywiście o Jahlil Beats, producencie znanym m.in. z singla „Hot Nigga” Bobby’ego Shmurdy.

Plejer znowu atakuje z zaskoczenia. „Wbijam na Majk” i „Sukces Dojrzeć” to dwa nowe numery z płyty „Już Raz Tam Byłem”.

Trzeci singiel z albumu Woza „Błyskotliwe linie”. W numerze „Życie jest piękne” gościnnie udzieliła się Sylwia Dynek.

„Dzień Dobry” to czwarty singiel promujący płytę Sigmy „Klasa Robotnicza”. W kawałku gościnnie pojawiają się: Raga (wokalista Yelram i Włochatego) oraz DJ WLB. Za produkcję odpowiada KillaBreakz, który zrobił z Sigmą całą poprzednią płytę „NaLegal(i)NaNielegal”, która dzięki dystrybucji przez ProRec pojawiła się na półkach sklepowych.

Pierwszy klip Nokaut RPM promujący album „5 za 5”. Za warstwę muzyczną w numerze „W pajęczynie myśli” odpowiada Mate NWS, natomiast skrecze posadził DJ Gondek.

Teledysk do numeru „Westerplatte” promuje trzeci album Dwóch Jednych pt. „Trzy”. „Nasz trzeci album, wydany na kasecie (październik), będzie swoistym hołdem dla starej szkoły hip-hopu, ukłonem w stronę rapu o ławce, osiedlu i zajawce. Znajdziesz tam bity czerpiące ze złotej ery jazzu, funku i starych nagrań polskich artystów rodem z PRL’u.” – informują Dwa Jedni.

„Ganda” to remix utworu „Panda” Desiignera, w wykonaniu Mopsa.

Oneshot od Dziergiego do numeru „Czterdzieści osiem”. Video promuje epkę „Nowy, Stary Ja”.

Ostatni klip reprezentanta ONIJA MUSIC, który powstał podczas koncertów trasy Tour Of The Year 2 w klubie Alibi (Wrocław) oraz Iskra (Warszawa).

Pierwszy teledysk promujący nadchodzący album CZELUŚĆ W#2. Obraz powstał do utworu „All I Want” producenta o pseudonimie Kosa. Video to dzieło ekipy H D S C V M. Premiera płyty CZELUŚĆ W#2 będzie miała miejsce 29 października bieżącego roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments