„Sekunda” – Rahim otwiera nową serię „RAPocztówek”

0

W każdy poniedziałek o godz. 15, aż do końca roku, na MaxFloRecTV ukazywać będą się „RAPocztówki”. To cykl nieoczekiwanych mikrokoncertów transkulturowej orkiestry Rebel Babel Ensemble. W jej towarzystwie recytują: GrubSon, L.U.C, K2, Kleszcz, Promoe, Rapsusklei, Marika i Rahim.

Do sieci trafiła dziś 1. z tegorocznego cyklu „RAPocztówek”. Jest nią alternatywna wersja kultowej „Sekundy” Rahima z akompaniamentem Miejskiej Orkiestry Dętej Bolesławiec.

„RAPocztówki” to kolejna inicjatywa duńskiego kompozytora i performera polskiego pochodzenia, Jana Feat.a. Artysta zaprasza zawodowych solistów do współpracy z orkiestrami dętymi. Efekt? Niezwykłe, hip-hopowo-folkowe spotkania różnych światów, energii i estetyk. Idealnym tego przykładem jest flash mob z udziałem Rahima.

Poniższy materiał zarejestrowano na opuszczonym osiedlu poradzieckich bloków mieszkalnych w Pstrążu – położonej na Dolnym Śląsku wsi zwanej polskim Czarnobylem albo też Miastem Duchów. To prawdopodobnie ostatnie, jeśli nie jedyne, dzieło artystyczne, jakie udało się zrealizować w tym miejscu. Dziś Pstrąże jest wyburzane i niebawem całkowicie zniknie z mapy.

Muzyczna pocztówka Rahima otwiera już 2. w historii cykl „RAPocztówek”. Jan Feat. postawił na dolnośląskie big-bandy, które zapraszają w swoje szeregi każdego zawodowca, amatora i orkiestrę dętą chcącą „dodawać światu pozytywnego pigmentu żywym podmuchem”. – Nasze spotkania muzyczne wybrzmiewają w najdziwniejszych miejscach: na deptakach, ulicach, trawnikach, plażach, za rogiem, w każdej chwili. A RAPocztówkowe mikroklipy przyłapują te chwile na gorącym uczynku i stają się unikatowym krajoznawczym fotoplastikonem – mówi Jan Feat. Stojący na czele akcji L.U.C podkreśla, że „RAPocztówki” to „projekt społeczno-edukacyjny, w którym chodzi o energocyrkulację spotkań amatorów z zawodowcami”.

Dodajmy, że pod szyldem Rebel Babel Ensemble zagrało już niemal 1000 muzyków i solistów z dziesiątek międzynarodowych orkiestr dętych. Big-band otwierał i zamykał Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej, grał koncerty przy dźwiękach klaksonów samochodowych na madryckich skrzyżowaniach, na schodach ruchomych w metrze w Barcelonie, na muzycznej scenie w programie Kuby Wojewódzkiego oraz na wielkich festiwalach, takich jak: Open’er, Przegląd Piosenki Aktorskiej czy Gdańsk Dźwiga Muzę. Seria „RAPocztówek” z Dolnego Śląska powstała dzięki wsparciu Wrocławia – Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Kolejna „RAPocztówka” trafi na MaxFloRecTV w poniedziałek, 14.11, o godz. 15. I tak będzie już co tydzień aż do końca roku. Kolejność artystów ukazujących się na kanale MaxFlo pozostaje tajemnicą. Jedno jest pewne – na ekranie pojawią się jeszcze: L.U.C, K2, Kleszcz, Promoe, Rapsusklei i Marika i Rahim.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments