Step Records podsumowuje rok 2017. Sprawdź, co działo się w opolskim labelu!

0

Początek roku to czas wielu podsumowań. Rozrachunku swojej działalności podjęła się także wytwórnia Step Records, dla której minione 365 dni było niezwykle pracowite i owocne. Przeczytajcie, co do powiedzenia na temat swoich sukcesów ma ekipa opolskiego labelu.

Po skończonym 2016 roku staliśmy przed ogromnym wyzwaniem pokonania, albo chociaż dorównania sukcesom, niezwykle płodnego okresu dla Step Records. Czasy świetnie przyjętych płyt Popka & Matheo “Król Albanii”, Zbuka “W drodze po nieśmiertelność”, Kaza Bałagane “Źródło LP” czy Gangu Albanii “Ciężki Gnój” wzniosły poprzeczkę na bardzo wysoki poziom. Pod koniec 2017 roku nasze szeregi opuścił Mateusz Jędrzejewicz, który po kilku latach współpracy i kilkudziesięciu udanych projektach postanowił spróbować swoich sił z labelem SB Maffija. Z tego miejsca chcemy go serdecznie pozdrowić i jeszcze raz podziękować za ogrom włożonej pracy! Wchodziliśmy w 2017 rok z wielkimi planami i obawami, ale kto miałby sobie poradzić jak nie wytwórnia, która skupia wokół siebie “rap najlepszej marki”?

Pierwsze miesiące, to praca przy produkcji albumów Popek/Sobota/Matheo “Trzech Króli” oraz B.R.O “Nowy Rozdział”. Pierwszy światło dzienne ujrzał krążek supergrupy niezwykle charakterystycznych muzyków. W ramach promocji albumu powstało siedem klipów, które łącznie osiągnęły kilkadziesiąt milionów wyświetleń. Szczególnie wspominamy wykonaną pracę przy wideo do utworu “Dom”, podczas którego daliśmy możliwość zostania “Czwartym królem” każdemu z fanów. Efektem konkursu było pojawienie się artystów u zwycięzców w ich domach, a na bazie zebranych materiałów powstał teledysk.

Końcówka kwietnia była otwarciem “Nowego Rozdziału” B.R.O. To album wyjątkowy z wielu względów. Warszawski raper zajął się większością produkcji, za wyjątkiem dwóch numerów, za które odpowiedzialni są Eurii oraz SoDrumatic. Solo z jednej strony podsumowuje dotychczasową drogę rapera i związane z nią życiowe zmiany, z drugiej zapowiada wejście w nową epokę – muzycznie i prywatnie. Wyjątkowość tego krążka polega także na tym, że pokazuje jak dużą rolę odgrywa cyfryzacja w branży muzycznej. Świetna sprzedaż w preorderze, ale przede wszystkim wysokie liczby na YouTube – kawałek mówiła “Mówiła Mi”, to pozycja najchętniej słuchana w roku 2017 na #StepRecordsTV – zaowocowały niezwykle intensywną trasą koncertową Kuby, który zawitał w niespełna 80 miastach!

Pomiędzy tymi albumami doczekaliśmy się diamentowej płyty dla Gangu Albanii za krążek “Królowie Życia”. Warto wspomnieć, że w historii polskiego rapu na dzień dzisiejszy są tylko dwa takie odznaczenia.

W międzyczasie szeregi Step Records zasilił Jakub Stemplowski. Kuba z przytupem wkroczył do naszej stajni i już początkiem czerwca stworzył od podstaw akcję #StepPick. Inicjatywa skierowana do młodych i obiecujących raperów, którzy w ramach współpracy z wytwórnią mogą liczyć na pojawienie się ich singla na największym rapowym kanale polskiego YouTube’a. Przez pół roku dostaliśmy na swoją skrzynkę ponad 300 zgłoszeń, z czego 13 raperów doczekało się premier swoich singli, wzbogaconych o klipy.

Wakacje były okresem wyczekiwania. W sierpniu zakład karny opuścił Tomasz Chada, którego powrót zelektryzował całe środowisko. Informacja o wyjściu Tomka z więzienia dotarła do ponad 4 milionów osób (biorąc pod uwagę jedynie jego fanpage), co pokazuje tylko jak mocna jest pozycja tego rapera. Bardzo prężne działania Chady zaowocowały szybkim nagraniem wspólnego albumu z RX’em pt. “Recydwista”. Śmiałość Tomka w tworzeniu muzyki ponownie dała się we znaki i na płycie pojawił się niespodziewany gość, czyli Smolasty. Wspólnie nagrany utwór “Co dalej”, scalił dwa odrębne środowiska – tak się właśnie robi hip-hop. Premiera miała miejsce w grudniu 2017 roku.

Wróćmy jeszcze do jesieni i do legalnych debiutów. Wrzesień i październik, to miesiące pod znakiem dwóch składów, AAAWARII oraz Troi. Pierwszy legal Rogala DDL, Ola oraz Scroota, to jeden bardziej charakterystycznym ulicznych projektów ubiegłego roku. Płyta “EEERROR” doczekała się wielu przychylnych recenzji i uznania wielu sympatyków rapu, nie tylko tych ulicznych.

W szeregi składu TROYA wchodzą: Aero, czyli charyzmatyczny i ekstrawertyczny w tekstach raper; Kizo, odbiegający od schematów i trendów artysta oraz stawiający na technikę Spec. Stworzony wspólnie album „Troya” odzwierciedla w nowoczesny sposób ich uliczny sznyt. Wydany końcem października debiut pozwolił chłopakom nabrać wiatru w żagle i jesteśmy święcie przekonani, że jeszcze wielokrotnie będziecie wspominać te ksywki. Aero i Kizo już pracują nad swoimi solowymi albumami!

Rok 2017 był także okresem kolejnych sukcesów na naszym kanale YouTube, który doczekał się ponad 2 milionów subskrypcji, co jest wydarzeniem bezprecedensowym. Obecnie w kategorii kanałów muzycznych w Polsce, StepRecordsTV nie ma sobie równych, co tylko potwierdziliśmy przekroczeniem 2 miliardów odtworzeń naszych materiałów wideo. W ramach docenienia fanów zdecydowaliśmy się na uruchomienie pierwszego w sieci wytwórnianego radia internetowego, które działa na łamach platformy YouTube. Można tam usłyszeć najciekawsze produkcje wydane przez lata w Step Records. Dwie z naszych wszystkich produkcji doczekały się także przekroczenia magicznej bariery 50 000 000 odtworzeń. Zbuku ze swoim największym hitem “Młoda krew” oraz Popek & Matheo z kawałkiem “Wodospady” plasują się w pierwszej piątce rapowych hitów na YouTube.

Miniony rok był niezwykle pracowity i dający wiele nowych doświadczeń, które w bieżącym roku zamierzamy wykorzystać w bezkompromisowy sposób. Na nadchodzący czas szykujemy dla Was niezwykle dużo niespodzianek. Jedno jest pewne – o Step Records cały czas będzie głośno!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments