Mówisz Kemp, myślisz… Evidence! Niewielu artystów wracało do Hradca z tak dużą częstotliwością jak ten kalifornijski raper i producent. Nic nie dzieje się bez przyczyny – Ev to prawdziwa, chodząca esencja Kempowej zajawki. Prawdziwy truskulowiec, który nigdy nie zamykał się na świeże wpływy, dzięki czemu od lat skutecznie spaja swoją twórczością całą rap grę – niezależnie od tego, czy myślimy o boombapowych najntisach czy współczesnej nowej fali. Evidence przyzwyczaił nas do tego, że nigdy nie schodził poniżej naprawdę wysokiego poziomu  – począwszy od swojej pasji do graffiti, przez kultową już produkcję w ekipie Dilated Peoples aż po karierę solową, w której każdy jego kolejny album okazuje się być tym najlepszym. Kemp 2018 będzie najlepszą opcją do sprawdzenia nie tylko jego tegorocznego „Weather or Not”, ale przekrojowego spojrzenia na twórczość tego legendarnego zawodnika!

O tym jak bliskie Kempowi są brzmienia Detroit przekona nas nowa twarz tegorocznego programu – Illa J! Chociaż nie sposób zapowiedzieć tego gracza bez nawiązania do jego brata, legendarnego J Dilla, to młodszy Yancey od zawsze szukał w rapie swojej własnej drogi. Jego solówki kusząco uciekają w stronę vibe’ującego soulu,  w którym Illa jest w stanie zaprezentować pełną moc swojego wokalu, ale równie dobrze radzi sobie z klasycznie rapowym rzemiosłem. Nienachalne i pełne luzu flow, w połączeniu z soczyście samplowanym bitem to nieodłączna część Festiwalu z Atmosferą, więc jesteśmy pewni, że show Illi będzie jednym z najprzyjemniejszych momentów HHK 2018!

Bilety dostępne na https://joystore.pl/hip-hop-kemp

Zobacz też: Hip Hop Kemp 2018 – wszystkie ogłoszenia i informacje

O Chief Keefie śmiało można powiedzieć, że jest jednym z najbardziej wyrazistych raperów, jacy w ostatnich latach dostali się na sam szczyt tej gry. Jego opasła jak kempowy langosz kartoteka policyjna i kontrowersyjny sposób bycia zupełnie nie przeszkodziły mu w wydaniu trzech albumów i kilkunastu mixtapeów, do których swoje cegiełki dokładali m.in. Kanye West, A$AP Rocky czy Gucci Mane. Budzący skrajne emocje styl Keefa nie pozwala przejść obojętnie obok jego twórczości, która bez dwóch zdań stanowi nie tylko filar trapu południowej strony Chicago, ale też odciska swój ślad na całej nowej fali.

Chociaż jesteśmy na samym starcie ogłoszeń kolejnej edycji “Festiwalu z atmosferą”, to już w ciemno można zakładać, że tegoroczny Kemp będzie jednym z najciekawszych w ostatnich latach. Ta oddalona o zaledwie 50 kilometrów od polskiej granicy impreza jak żadna inna łączy w sobie ducha wszystkich czterech filarów najpiękniejszej subkultury świata – rapu, graffiti, tańca i produkcji. To wszystko w połączeniu z unikalnym klimatem czeskiego chillu sprawia, że Hradec Králové co roku odwiedzane jest przez dziesiątki tysięcy prawdziwych zajawkowiczów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments