Wyniki losowania grup eliminacyjnych zawodów DJ-skich Red Bull 3style

0

Wystartował VIII Światowy Finał Zawodów Red Bull 3style! Do stolicy Małopolski zjechali się najlepsi reprezentanci klubowych scen z całego świata. Do 11 lutego Kraków będzie areną ich rywalizacji o tytuł Mistrza Red Bull 3Style – zawodów uznawanych za Mistrzostwa Świata DJingu. Tydzień rywalizacji rozpoczął się w Teatrze Słowackiego od losowania grup eliminacyjnych. Uczestnicy zawodów podzieleni na cztery grupy zmierzą się ze sobą od środy do soboty w trakcie nocy eliminacyjnych w krakowskich klubach. Najlepsi ponownie spotkają się w teatrze, tym razem na wielkim finale i powalczą o tytuł Mistrza Świata DJ-ingu.

Losowanie grup odbyło się we foyer Teatru Słowackiego, gdzie w pięknych wnętrzach i towarzystwie muzyki serwowanej przez reprezentantów polskiej sceny klubowej, uczestnicy zawodów wybrali kluby oraz kolejność, w której wystąpią. Poprowadził je Flipout, który najpierw losował pseudonim zawodnika, a ten następnie wybierał klub, w którym chce wystąpić podczas jednej z czterech nocy eliminacyjnych oraz miejsce w timetable danej nocy. Wybór dokonany przez zawodnika może mieć decydujący wpływ na zakwalifikowanie się do finału.

We foyer czuć było wielką ekscytację wszystkich zgromadzonych, gdyż obecni byli tam nie tylko uczestnicy, ale sędziowie i artyści występujący w trakcie tegorocznych zawodów. Zanim rozpoczęła się główna część spotkania aktualny Mistrz Świata Red Bull 3Style DJ Puffy podzielił się z zawodnikami wspomnieniem z czasów swojego losowania. „Gdy miałem podejmować decyzję, gdzie będę występował przypomniała mi się moja rozmowa z mamą, którą odbyłem w dniu poprzedzającym losowanie. Ona nie ma pojęcia o DJ-ingu i po prostu cieszy się z tego co robię. Powiedziała mi, że powinienem wystąpić trzeci, co było zupełnie abstrakcyjną radą. Ale jak doszło do decyzji, wybrałem trzecie miejsce, a następnie wygrałem zawody. Zatem dzwońcie do swoich mam teraz!” radził Puffy.

W wyniku przeprowadzonego losowania program nocy eliminacyjnych zawodów Red Bull 3Style przedstawia się następująco:

Pierwsza noc eliminacyjna w Forum Przestrzenie (7 lutego)
1) Liban – DJ beats
2) Kanada – Cam B
3) Barbados – Jus Jay
4) Polska – 69BEATS
5) Taiwan – Afro.H.A
6) Holandia – Deejay Irie

Druga noc eliminacyjna w Shine (8 lutego)
1) Filipiny – iNBiTuiN
2) Włochy – DAMIANITO
3) Francja – DJ EMII
4) Azerbejdżan – Tim
5) Japonia – Rina
6) Chile – Diego Zapata

Trzecia noc eliminacyjna w ZetPeTe (9 lutego)
1) Czechy – Roxtar
2) USA – Ease
3) Indonezja – TALISA
4) Belgia – Cross
5) Tajlandia – Whatdatfrog
6) Korea Południowa – Dj emess

Czwarta noc eliminacyjna w klubie Studio (10 lutego)
1) Brazylia – DJ Marquinhos Espinosa
2) RPA – Ryan the DJ
3) Szwajcaria – DR.FAD-R
4) Meksyk – JIMMIX
5) Niemcy – Dj Remake
6) Australia – BEAST MODE

DJ 69Beats, który drugi rok z rzędu reprezentuje Polskę na światowym finale tym razem miał szczęście podczas losowania, ponieważ wybierał jako czwarty z kolei. Podczas poprzedniego światowego finału został wylosowany jako ostatni, co oznacza, że nie miał wpływu na to kiedy wystąpi, ponieważ pozostało tylko jedno wolne miejsce. Tym razem miał wiele możliwości do wyboru. „Zdecydowałem się na to by wystąpić w Forum Przestrzenie, gdyż to tam dwa lata temu wygrałem krajowe finały Red Bull 3Style i zdobyłem pierwszy tytuł Mistrza Polski Red Bull 3Style. Będę grał czwarty, co też wybrałem nie bez powodu. To samo miejsce miałem w ostatnim lokalnym finale, który również wygrałem. Chciałem też być pierwszej nocy, by nie pozwolić stresowi polaryzować nadchodzących dni” – mówi DJ 69Beats zaraz po zakończeniu losowania. Jednym z bezpośrednich rywali DJ 69Beats będzie pochodzący z Kanady DJ Cam-B, który wystąpi jako drugi w środową noc eliminacyjną. „Miejsce i kolejność, w której będę występował, jest dokładnie tą, którą sobie planowałem. Chciałem zagrać pierwszego dnia jako drugi zawodnik i tak się stanie! Nie tylko będę miał już za sobą występ, a więc i skończą się nerwy związane z oczekiwaniem na niego, ale także będę grał dla rozgrzanego przez poprzednika tłumu. To komfortowa sytuacja dla mnie”, mówi Cam-B.

„Losowanie jest zawsze super ciekawe, bo pokazuje czy DJe podejmując decyzję na podstawie jakiejś strategii czy dają się ponieść emocjom. Ci, którzy mieli szczęście być wylosowani pierwszymi na pewno wiedzieli wcześniej, które miejsce chcą zająć. Ci, którzy wchodzili na scenę ostatni decydowali w momencie wyboru, bardziej spontanicznie. To było widać” dzielił się swoimi wrażeniami sędzia Jazzy Jeff, który jest nieodłączną częścią zawodów Red Bull 3Style od lat. Po raz pierwszy zaś w gronie sędziowskim pojawiła się Nina Las Vegas. „Bardzo podobało mi się dzisiejsze losowanie. Uważam, że jest bardzo sprawiedliwe pod względem rozlokowania uczestników, praktycznie każdej nocy występują kobiety, a zawodnicy z poprzednich edycji wymieszani są z DJ-ami, dla których to pierwsza styczność z Red Bull 3Style. Nie mogę się doczekać sędziowania w zawodach. Mam nadzieję że moje świeże spojrzenie będzie pomocne w podjęciu decyzji!” – komentowała po losowaniu.

Red Bull 3Style to nie tylko zawody, to także globalna platforma umożliwiająca swobodny przepływ inspiracji oraz dająca fundamenty do nabywania i rozwoju umiejętności muzycznych. Dlatego oprócz imprez w Krakowie odbędą się także panele i warsztaty. 7 lutego w klubie Forum Przestrzenie będzie można spotkać się z jury zawodów, w skład którego wchodzą: Jazzy Jeff, Nina Las Vegas, DJ Craze, DJ Nu-Mark i Skratch Bastid. Będzie to jedyna okazja by porozmawiać z największymi gwiazdami muzyki. 9 lutego w klubie ZetPeTe odbędą się warsztaty Spinlab, które poprowadzą DJ VaZee i DJ Falcon1. Tematem ćwiczeń będzie Pioneer Rekordbox będący podstawą działalności każdego DJ poważnie myślącego o swoim fachu. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

VIII Światowy Finał Red Bull 3Style
7-11.02.2018 r., Kraków

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1603357176374418/

Wideo z losowania:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments