Komunikat szpitala psychiatrycznego w Rybniku w sprawie śmierci Chady

2

W największych polskich serwisach informacyjnych pojawiają się różne wersje na temat śmierci Chady. My przytoczymy tą, która pochodzi z miejsca, w którym wszystko się wydarzyło. Na ile jest to zgodne z prawdą? Nie wiemy. Prokuratura prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Na portalu rybnik.com pojawiła się informacja od Joanny Smorczewskiej, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach: „39-latek trafił 14 marca do szpitala w Mysłowicach. Po upadku z wysokości trzeciego piętra lekarze stwierdzili u niego poważny uraz kręgosłupa. Nieoficjalnie mówi się o tym, że mężczyzna sam wyskoczył z okna. W tamtejszej lecznicy Tomasz Chada był agresywny. Awanturował się, niszczył szpitalny sprzęt. Podjęto decyzję, by mężczyznę przewieźć do szpitala psychiatrycznego w Rybniku na kontrolę. Raper dotarł tam karetką pogotowia w asyście policji. Tuż po tym, jak znalazł się na izbie przyjęć – zmarł.”

Prokuratura bada okoliczności zdarzenia, m.in. czy nie doszło do przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez pracowników szpitali w Rybniku i Mysłowicach, a także przez funkcjonariuszy policji.

Zobacz: Tomasz Chada nie żyje!

Zobacz: Śmierć Chady – reakcje hip-hopowego świata (Quebo, Sitek, Tede, Doniu, Peja, Ak-47, Pih i wielu innych)

Przed chwilą komunikat wydała rzecznik prasowa Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku, Justyna Szreter:

„W dniu 18.03.2018 r. zespół karetki Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego z lekarzem, w asyście policji, dowiózł pacjenta z oddziału ortopedycznego Szpitala w Mysłowicach. W trakcie procedur kwalifikujących do przyjęcia w szpitalu w Rybniku, pacjent zmarł (nastąpiło zatrzymanie akcji serca). Pomimo udzielonej pomocy i podjętej akcji reanimacyjnej pacjenta nie udało się uratować”

Jak dalej mówi, dyrekcja niezwłocznie powiadomiła Prokuraturę Okręgową w Gliwicach o zaistniałej sytuacji. – Zaznaczyć należy, że śmierć pacjenta nie miała związku z pobytem w Szpitalu Psychiatrycznym w Rybniku, a podczas procedur na izbie przyjęć nie miały miejsca żadne niestandardowe i odbiegające od normy zdarzenia – dodaje.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pan Pacio
Pan Pacio
6 lat temu

Awanturowal się…dragi puszczaly ?

lolo111
lolo111
6 lat temu

A ja dostalem kurwa auto od bezdomnego… pierdolenie o szopenie ! zatuszujcie wszystko kurwy!!!