Kali „Piraci” – teledysk. Premiera albumu „V8T”

0

Kali, raper znany z formacji Firma czy kolektywu Ganja Mafia, powraca z nowym albumem! Płyta zatytułowana „V8T” jest już dostępna w serwisach z muzyką cyfrową!

„V8T” to oznaczenie jednostki napędowej samochodu Kaliego, który za sprawą ciągłego życia w trasie, stał się dla niego swoistym drugim domem, rodząc tym samym koncept wydawnictwa.

„V8T” to czternaście nowoczesnych numerów. To podróż na koncert u boku Kaliego, którą można porównać do rozmowy znajomych. Metafory na tym się nie kończą, ponieważ większość z tytułów, powierzchownie skoligowanych z samochodem, odnajduje swoje odbicie na płaszczyźnie egzystencjalnej rapera.

Album „V8T” w serwisach z muzyką cyfrową: http://www.soundline.biz/KaliFlvwlxssV8T

I tak z utworu „Opary” można dowiedzieć się, co czuje przemęczony człowiek „jadący na oparach” energii życiowej, a nagranie „Navi” prowadzi do domu Kaliego będącego obecnie przystankiem na trasie, o którym z kolei traktuje „Pit Stop”.

Po eklektycznym „50/50”, retrospekcyjnym „Gdy Zgaśnie Słońce”, osobistym „Sentymentalnie”, koncepcyjnym „Krime Story” oraz ezoterycznej „Chakrze” – Kali po raz pierwszy oddaje do rąk słuchaczy album na czasie, którego zawartość liryczna dotyczy jego obecnej sytuacji życiowej.

„V8T” to osobista relacja z pierwszej ręki pozbawiona przesadnego patetyzmu i moralizatorstwa. Jak zawsze u Kaliego całość ubrana jest w dojrzałe teksty, w których nie brakuje osobistych spojrzeń w głąb siebie, szczerej relacji z życia codziennego ale też dosadnych, świadomych własnej pozycji oraz punktujących chore zjawiska na scenie braggów. Kali w nowoczesnej odsłonie charakteryzuje się ciętym językiem i ekwilibrystycznym flow podanym na wszechobecnym 808. Album wypełniają również wpadające w ucho refreny.

Za produkcję odpowiada debiutant, FLVWLXSS, który trzymając rękę na pulsie aktualnych trendów, przygotował wybuchową muzyczną mieszankę. Na płycie w symbiozie obok siebie współgrają koncertowe bangery, rozmyte, chilllujące cloudy, jak i rozpalające obecnie klubowe parkiety afro trapy. Gościnnie na „V8T” pojawił się Paluch.

W dniu premiery albumu, w sieci pojawił się także klip do numeru „Piraci”, promujący to wydawnictwo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments