Hip Hop Kemp 2018 – duży zastrzyk złotej ery plus nowi polscy artyści w programie

0

Program tegorocznej edycji kultowego festiwalu Hip Hop Kemp rośnie w siłę. Po pierwszych, zaskakująco newschoolowych ogłoszeniach, organizatorzy kolejną pulą artystów wracają do tego, z czego słynie ta czeska impreza, czyli esencjonalnych klasyków kultury hip hop!

THE BEATNUTS /USA/
Ciężko jest wyobrazić sobie klasyczne, nowojorskie brzmienie bez tego legendarnego duetu! To właśnie Beatnuts przez całe lata stali za produkcją najlepszych, najbardziej bujających kawałków złotej ery, płynnie łącząc klasyczne brzmienie z czysto imprezowym luzem! Aż trudno uwierzyć, że tegoroczna wizyta Psycho Lesa i Ju-Ju w Hradec będzie ich kempowym debiutem, co tym bardziej podgrzewa atmosferę przed koncertem!

JERU THE DAMAJA /USA/
Jedna z najbardziej truskulowych twarzy Brooklynu lat ‘90 powraca do Hradec Králové! Wieloletni partner DJ’a Premiera jak i całego Gang Starr, bezkompromisowa postać, którą można uznać za symbol wschodniego wybrzeża w odwiecznej walce o prym w Stanach Zjednoczonych. Zawsze bezkompromisowy, szczery i autentyczny. Kawał historii prawdziwego rapu zawita na Hip Hop Kemp 2018!

Trzydniowe karnety, zapewniające także wstęp na poprzedzający go warm-up, są dostępne na stronie https://joystore.pl/hip-hop-kemp

Poprzednie ogłoszenia, a także wszystkie informacje o tegorocznym kempie znajdziecie tutaj: Hip Hop Kemp 2018 – wszystkie ogłoszenia i informacje

AG of D.I.T.C. /USA/
O tym, jak wielka moc drzemie w ekipie D.I.T.C., mogliśmy przekonać się w zeszłym roku, a tym razem Hradec odwiedzi kultowy gracz tej formacji – AG! Jego doświadczenie, charakter i niebanalne, kąśliwe flow było przez wiele lat fundamentem sukcesu zarówno Digginów, jak i jego solowej drogi. 

RSXGLD (Ro Spit & 14KT) /USA/
Pochodzący z Michigan Ro Spit i 14KT to klasyczny duet raper – producent. Dzięki swej solowej przeszłości w projekcie RSXGLD są w stanie przekazać oldschoolową zajawkę w bardzo świeżym i świetnie wyprodukowanym stylu!

LIKE (Pac Div) /USA/
1/3 aktywnej od przeszło dekady formacji Pac Div, czyli LIKE, ma na swoim koncie nagrywki z takimi tuzami, jak Kendrick Lamar czy Mac Miller, co nie pozwala przejść obok jego występu obojętnie. Kalifornijski luz podparty najlepszą produkcją nowej szkoły to cechy, którymi przekona Was do siebie już w sierpniu!

RAKEEM MILES /USA/
Twórczość tego reprezentanta Baltimore przepełniona jest humorem, pozytywną wibracją i niepowtarzalnym flow, które pozwala mu wyprzedawać koncerty w całych Stanach Zjednoczonych! Funkowe wręcz bity i nienachalny vibe jest tym, za co kochamy Hip Hop Kemp, więc ten występ też należy zakreślić mocnym kółkiem w festiwalowym programie!

ATARI JONES /USA/
Ten 24 latek naprawdę potrafi zaskoczyć! Charakterystyczne flow, płynące po rave’owych niemal bitach jest czymś naprawdę rzadko spotykanym, zwłaszcza po zachodniej stronie Atlantyku. Koncerty Jonesa pełne są spontanicznej energii i jesteśmy przekonani, że nie inaczej będzie podczas jego występu w Hradec!

ILLVIBE & MYER CLARITY /CAN/
Ten kanadyjski duet ma w sobie punkowy charakter, tak często przemycany w hiphopowych produkcjach. W tym jednak przypadku wszystko podlane jest sporą ilością słońca i pozytywnej energii, którą Illvibe i Myer Clarity będą zarażali z kempowej sceny już w sierpniu!

KĘKĘ
Kęki będzie musiał uaktualnić tekst swojego “Zrobiłeś to chłopak”, bo w tym roku odwiedzi Kemp już po raz czwarty! Nic jednak nie dzieje się bez przyczyny – ten radomski gracz od lat nie schodzi poniżej swojego wysokiego poziomu, pozostając jednym z najbardziej autentycznych graczy krajowej sceny. Jego najnowsze “To Tu” pokryło się platyną w dwa tygodnie po premierze, co świadczy najlepiej o pozycji, jaką Siara zajmuje obecnie na naszym podwórku!

BOR SHOWCASE (SZPAKU, GEDZ, KOBIK) 
Założony przez Palucha BOR Records jest z pewnością jedną z najciekawszych krajowych wytwórni hiphopowych. Multigatunkowość i nieprzewidywalność jej podopiecznych to najlepszy znak jakości dla kempowego showcase’u, który w tym roku otworzy Festiwal z Atmosferą! Do Hradca wpadnie prawdziwa śmietanka Biura w postaci  Szpaka, Gedza i Kobika, więc Was też nie może zabraknąć pod sceną!

BONSON z LAIKIKE1, SOULPETE, KPSN 
Jeden z najlepszych storytellerów nad Wisłą wpadnie na Hip Hop Kemp wraz ze swoją ekipą Almost Famous! Jego gorzka i surowa stylówka od lat wzbudza skrajne emocje w krajowej grze, jednak trzeba uczciwie oddać, że wszystko w tym wypadku opiera się na prawdziwych rap skillsach. Tegoroczny krążek “Postanawia Umrzeć” rozbił bank, wdzierając się na sam szczyt OLiSu i wykręcając miliony wyświetleń w sieci – czas więc sprawdzić ten materiał na żywo!

Tym samym, cała ta ekipa dołącza do m.in. ogłoszonych już wcześniej Joynera Lucasa, Young M.A, Chief Keefa, Devina the Dude czy ekipy Hilltop Hoods, oraz polskich Grubsona, Żabsona i Zipery. Tegoroczna edycja festiwalu Hip Hop Kemp odbędzie się tradycyjnie w oddalonym o 50 kilometrów od polsko-czeskiej granicy Hradec Kralove, pomiędzy 23, a 25 sierpnia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments